Nintendo Switch 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Nintendo Switch 2'nin çıkış tarihi ve fiyat listesi internete düştü. İşte, oyun dünyasını heyecanlandıran gelişme…

Nintendo Switch 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Nintendo Switch 2'nin çıkış tarihi ve fiyat listesi internete düştü. İşte, oyun dünyasını heyecanlandıran gelişme…

Nintendo'nun yakında çıkacak olan oyun konsolu Nintendo Switch 2 üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Son zamanlarda Switch 2 hakkında çok fazla sızıntı yaşandı. En son sızıntı, potansiyel çıkış tarihi ve tanıtılabilecek farklı varyantlar hakkında bilgi sağlıyor.

Nintendo Switch 2'nin 24 Eylül 2024'te piyasaya sürüleceği söyleniyor

SoldierDelta olarak bilinen bir kaynağa göre, Nintendo'nun bu yaklaşan konsolun iki versiyonunu sunmayı planladığına dair belirtiler var. Biri geleneksel kuruluma sahip olacak, diğeri ise yalnızca dijital olacak.  Peki, Nintendo Switch 2 fiyatı ne kadar olacak?

Normal modelin fiyatının 449 dolar, dijital versiyonun ise biraz daha uygun fiyatlı 399 dolar olacağı söyleniyor. Beklenen çıkış tarihi gelecek yıl 24 Eylül'dür, ancak herhangi bir sorun çıkması halinde 3 Kasım'a kadar gecikme olasılığı vardır.

OLED ekranla ilgili daha önceki spekülasyonların aksine Nintendo Switch 2'nin LED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ek olarak, "NG" olarak adlandırılan bir geliştirme kod adıyla (bu resmi bir Nintendo adı olmasa da) özel artırılmış gerçeklik (AR) yeteneklerinin dahil edilmesi hakkında da konuşuldu.

SoldierDelta'nın güvenilirliği geçmişteki doğru sızıntılardan kaynaklanıyor ve bir başka saygın sızıntı kaynağı olan The Snitch ile de bağlantısı var. Ancak Nintendo'nun bu yeni konsolla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadığını da unutmamak gerekiyor.

Geçmişteki sızıntılara göre Nintendo Switch 2, zorlu rakipleri PlayStation 5 ve Xbox Series S/X ile rekabet etmeyi hedefliyor. Sızan ayrıntılar, Switch 2'nin mevcut modelin 4 GB'ından önemli bir yükseltme olan etkileyici 12 GB RAM'e sahip olacağını gösteriyor. Bu, onu PS5 ve Xbox Serisi konsollarının RAM kapasitesinin yanında rekabetçi bir konuma yerleştiriyor. Dahası, Switch 2'nin Nvidia'nın en son DLSS 3.1 teknolojisini kullanarak oyunlarının hem görselliğini hem de oynanışını geliştirebileceğine dair spekülasyonlar var.

Nintendo Switch'in Çin'deki özel distribütörü Tencent, yakın zamanda 2.599 Yuan (356 $) fiyatla Nintendo Switch Mario Red Edition'ı piyasaya sürdü. Bu özel sürüm, kırmızı bir tasarıma sahiptir ve daha büyük bir OLED ekran ve artırılmış depolama kapasitesi dahil olmak üzere orijinal modele göre iyileştirmeler sunar.

Nintendo Switch 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın