Google Haritalar, yapay zeka destekli çok sayıda yeni özelliğe kavuşuyor

Google Haritalar, yapay zeka destekli çok sayıda yeni özelliğe kavuşuyor.

Google Haritalar, yapay zeka destekli çok sayıda yeni özelliğe kavuşuyor

Google Haritalar, önümüzdeki haftalarda ve aylarda rotalar için Kapsamlı Görünüm, Haritalar'da Lens genişletmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere yapay zeka ile geliştirilmiş bir dizi yeni özellik alacak. İşte Google Haritalar'ın yeni özelliklerine ilişkin ayrıntılar.

Yerlerin Sürükleyici Görünümü

Bu özellik, yerlerin gerçekçi bir 3D görünümünü oluşturmak için binlerce Sokak Görünümü ve havadan görüntüyü harmanlamak için yapay zekayı kullanıyor ve kullanıcıların ziyaret etmeden önce bunları önizlemesine olanak tanıyor. Sürükleyici Görünüm artık Amsterdam, Barselona, Dublin, Floransa, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Miami, New York, Paris, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokyo ve Venedik'teki belirli şehirlerde hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir. .

Haritalarda Lens

Bu özellik, kullanıcıların yalnızca telefonlarının kamerasını doğrultarak etraflarındaki şeyleri bulmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olmak için yapay zeka ve artırılmış gerçeklikten yararlanıyor. Haritalar'da Lens artık Austin, Las Vegas, Roma, São Paulo ve Taipei dahil olmak üzere dünya çapında 50'den fazla şehirde kullanılabiliyor.

Detaylı Harita

Google Haritalar ayrıca binaların geliştirilmiş tasvirleri ve otoyollardaki şerit ayrıntılarının iyileştirilmesiyle daha ayrıntılı ve gerçekçi bir yenilenmeye kavuşuyor. Bu güncelleme önümüzdeki aylarda 12 ülkede kademeli olarak kullanıma sunulacak.

EV Şarj Ayrıntıları

Google Haritalar, elektrikli araçlara yönelik özelliklerini genişleterek EV sürücülerinin şarj cihazı uyumluluğu, şarj hızı seçenekleri ve son kullanım durumu dahil olmak üzere daha bilgilendirici şarj istasyonu verilerine erişmesini sağlıyor. Bu güncelleme artık ABD'de Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunuldu.

Google Haritalar'da ara

Google Haritalar, belirli arama sorgularını anlama ve bunlara yanıt verme konusunda da giderek daha iyi hale geliyor. Örneğin, "hayvan latte sanatı" veya "köpeğimle balkabağı tarlası" araması yaptığınızda artık tercihlerinizle eşleşen yerlerin önce fotoğraf sonuçlarını alacaksınız.

Bu özellik şu anda Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD'de mevcuttur ve yakında daha fazla ülke de bunu takip edecektir.

Yapay zeka destekli bu yeni özellikler, Google Haritalar'ı daha da güçlü ve çok yönlü hale getirerek kullanıcıların çevrelerindeki dünyayı yeni ve yenilikçi yollarla keşfetmelerine ve gezinmelerine yardımcı oluyor.

Google Haritalar, yapay zeka destekli çok sayıda yeni özelliğe kavuşuyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın