Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’den Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’e Destek

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, en genç başbakan olan Finlandiyalı Sanna Marin için, "Onun tavsiyeye ihtiyacı yok" dedi.

‘Dünyanın en genç başbakanı’ unvanını Finlandiyalı Sanna Marin’e devreden Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, mevkidaşının tavsiyeye hiç ihtiyacı olmadığını söyledi.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Finlandiya’nın yeni lideri ve ‘dünyanın en genç başbakanı’ olan Sanna Marin’in tavsiyeye ihtiyacı olmadığını belirtti.

“TAVSİYEYE İHTİYACI YOK”

Reuters haber ajansına konuşan Ardern, Marin’e vereceği bir tavsiye olup olmadığına dair soru karşısında, “Ah bakın, bence hiç tavsiyeye ihtiyacı yok. Bu eninde sonunda, genç olduğunuz için insanların deneyim ve uzmanlığı masaya koymadığınızı varsaydıkları vaziyetlerden biri. Görüyorum ki o zaten bir bakan, hâlihazırda hükümetin bir mensubu. Tüm söyleyeceğim: Rast gelsin” ifadelerini kullandı.

Yeni Zelanda’da 2017 senesinde 37 yaşındayken seçimi kazanan İşçi Partisi Lideri Jacinda Ardern, 1856’dan bu yana ülkeyi yöneten en genç isim olmanın yanı sıra, ‘dünyanın en genç başbakanı’ unvanını almıştı.

Ardern’in tavsiye konusundaki yorumu, görevdeki en yaşlı başbakan unvanına sahip olan Malezyalı siyasetçi Mahathir Muhammed’in önceki gün yaptığı çıkışı hatırlattı. Muhammed, Marin’e ‘yaşlı insanların tavsiyelerine kulak verme’ çağrısında bulunmuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı