Yeni torba yasa ile yap-işlet-devret projelerine teminat!

Meclis Genel Kurulu’nda yeni haftada torba yasa teklifi ve uluslararası anlaşmalar ele alınacak. Teklife göre yap-işlet-devret projelerine ilave teminat verilecek.
Takip et
Yeni torba yasa ile yap-işlet-devret projelerine teminat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meclis Genel Kurulu yeni haftada ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren “torba yasa teklifi” için mesai yapacak.

Teklife göre,lesi 15 Mart 2020’den sonra yapılmış ancak sözleşmesi henüz imzalanmamış, yap-işlet-devret modelli projelere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da ilave teminat sağlayabilecek.

Finansmanı yurt dışından sağlanan yap işlet devret projeleri kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı idareler tarafından imzalanacak borç üstlenim anlaşmalarına bakanlık da taraf olabilecek. Bakanlık bu kapsamda söz konusu anlaşmalara yabancı kreditörler tarafından sağlanacak finansmana ilave teminat verebilecek.

Teklifle öte yandan, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın finansman açığının hazine tarafından üstlenilme süresi 2023 sonuna uzatılacak. Kaçak olduğu belirlenen buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanlar artık kesime sevk edilmeyecek ve karantinaya alınacak.

Öte Yandan mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesine ilişkin düzenlemeler de teklifte yer alıyor. Genel Kurul’da uluslararası anlaşmalar da ele alınacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.