adplus-dvertising

Yeni Taksi Fiyatları Dün Gece Uygulanmaya Başladı! Yeni Ücretler Ne Kadar?

İBB tarafından taksimetre ücretlerine yapılan yeni zam gece yarısından sonra yürürlüğe girdi ve uygulanmaya başladı. Peki, yeni taksi ücretleri ne kadar oldu?
Takip et
Yeni Taksi Fiyatları Dün Gece Uygulanmaya Başladı! Yeni Ücretler Ne Kadar?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İBB’nin servis, taksi ve minibüsler için yaptığı görüşmeler sonucunda zam kararları alınmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da hem halkın cebini düşünecek hem de esnafın hakkını verecek seviyede zamlar yapılacağını söylemişti. Buna göre taksilerde dün gece yarısından itibaren yeni fiyat tarifesi uygulanmaya başladı.

Taksimetre ücretlerine yapılan zam dün gece yarısından itibaren uygulanmaya başladı. Bu kapsamda taksimetrelerin kısa mesafe ücreti 10 liradan 13 liraya yükseldi.

Öte yandan, zamdan önce taksimetreler 4 liradan açılıyorken, yeni zamla birlikte 5 liraya yükseldi. Zam öncesi 2.50 lira olan kilometre başı ücret ise, yeni zamlarla beraber 3 lira 10 kuruşa yükseldi.

Taksici esnafı olan Fuat Arslan, yeni tarifelerin yürürlüğe girmesi hakkında konuştu. Arslan, “Fiyatlar bizim için normal olan hale getirildi. Enflasyona karşılık ücretlerimiz hala geri seviyede kalmış durumda. Fiyatlarımız vatandaşlarımız için uygun durumda” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.