adplus-dvertising

Yeni seçilen Cumhurbaşkanı, çatışmada öldürüldü!

Son dakika: Orta Afrika ülkesi Çad’da, dün yeniden cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan İdris Debi Itno, cephe hattında meydana gelen çatışmada yaralanarak yaşamını yitirdi.
Takip et
Yeni seçilen Cumhurbaşkanı, çatışmada öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Orta Afrika ülkesi Çad‘da cumhurbaşkanlığı seçimini mevcut Cumhurbaşkanı İdris Debi Itno kazanmış, 6. defa aday olan mevcut Cumhurbaşkanı Itno, yüzde 79,32’lik oy oranıyla dün seçimin galibi olmuştu. Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi cephede hattında meydana gelen çatışmada yaralanarak yaşamını yitirdi.

OYLARIN BÜYÜK BİR KISMINI ALDI

7 milyon 300 bine yakın seçmenin bulunduğu Çad’da, 11 Nisan’da yapılan seçimlere katılım oranı ise yüzde 64,81 oldu. Ülkeyi 30 seneden uzun süredir yöneten Itno, geçerli 4 milyon 723 bin 240 oyun 3 milyon 663 bin 431’ini alırken, en yakın rakibi Albert, 476 bin 464 oy, Lydie ise 145 bin 867 oy almıştı.

1990’DAN BU YANA ÜLKEYİ YÖNETİYORDU

Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi Itno, partisi Ulusal Kurtuluş Hareketi ile iktidara geldiği 1990’dan bu yana ülkeyi yönetiyordu, mevcut Cumhurbaşkanı Idris Debi Itno’nun, rakiplerine gözdağı vermek için şiddete başvurduğu ileri sürülürken, öbür adaylar Ngarledjy Koji-Yorongar Le Moiban ve Bongoro Bebzoune Theophile de boykot çağrısı yaparak adaylıktan çekildiklerini açıklamıştı.

Yeni seçilen Cumhurbaşkanı, çatışmada öldürüldü!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.