Yeni Şafak’ta Canan Kaftancıoğlu İstifası

Yeni Şafak yazarı olan Özlem Albyarak, Canan Kaftancıoğlu’nun geçmiş günlerde aldığı 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasını eleştiren bir yazı yazdığını ve yayınlanmayınca da istifa ettiğini belirtti.

10 yıla yakın bir süredir Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapan Özlem Albayrak, geçtiğimiz günlerde eski paylaşımları yüzünden ceza alan Kaftancıoğlu’u için yazdığı yazının yayımlanmaması üzerine istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

GÖRÜŞ AYRILIKLARI

Gazeteci Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gazeteye gönderdiği yazının yayımlanmadığını belirtti ve “Bu, gazetenin yayın politikası ve benim görüşlerimin çelişmesiyle başlayan sorunların son halkasıydı. Bu şartlarda devam etme imkanı kalmadığından yazılarıma son veriyor, Yeni Şafak’la yolumu ayırıyorum. Duyurulur” ifadesini kullandı.

“HÜKÜMET İSTANBUL’U KAYBETMENİN HINCINI BÖYLE Mİ ALIYOR?”

Yayımlanmayan yazısını sosyal medya üzerinde paylaşan Albayrak, “Üstünden 7, 5 ve 3 yıl geçmiş sosyal medya paylaşımlarının, tam da İstanbul’un CHP’ye geçmesinin hemen ardından yargı konusu haline gelmesi ise doğal olarak akla başka sorular getirdi. Mesela, ‘Hükümet, İstanbul’u 25 yıl sonra kaybetmenin hıncını böyle mi alıyor?’ Sahiden de, 2012’de atılmış bir tweetin neden bugün dava konusu edildiğini açıklayabilecek bir hukuk ilkesi var mı, bilmiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yeni Şafak’ta Canan Kaftancıoğlu İstifası

Yeni Şafak’ta Canan Kaftancıoğlu İstifası

Yeni Şafak’ta Canan Kaftancıoğlu İstifası

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı