Yeni Partide Liderlik Krizi! Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’a Resti Çekti

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan, ayrı ayrı parti kurma yerine birleşme çabası içine girdi. Bu fikirlerini Abdullah Gül'e de sunan ikiliye "Çok başlılık olmaz. Lider ben olacaksam bu işin içinde olurum" yanıtı geldi.
Yeni Partide Liderlik Krizi! Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’a Resti Çekti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haber.com/Özel Haber

Bir dönem AK Parti’nin kafa isimleri olan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan yaklaşık 1 senedir yeni bir parti kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlk dönemlerde bu çalışmalarını gizlice yürüten iki siyasi artık bu girişimlerini gizleme gereği duymuyor.

GÜL’E “BİZİMLE GEL” DEDİLER

Ancak kamuoyundan bekledikleri olumlu tepkiyi alamayan iki siyasi sürpriz bir görüşmeye imza attı ve birleşmeye karar verdi. Benzer siyasi görüşlere sahip iki partinin birden AK Parti’nin karşısında direnemeyeceğini düşünen Davutoğlu ve Babacan, yeni oluşumların birinin içinde yer alacağı iddia edilen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de bu konuyu açtı ve partilerine katılmalarını istedi.

SİZ BENİMLE YÜRÜYÜN”

Ankara’da bir otelde bir araya gelen 3 eski AK Partili yeni parti görüşmesi yaptı. Ancak Davutoğlu ve Babacan bu görüşmede hiç de beklemedikleri bir tavır ile karşılaştı. Belirsizlikten yana olmadığını vurgulayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan’a “Önce oluşumun liderinin belirlenmesi lazım. Bu lider ben olmalıyım. Benim ile birlikte yürüyecekseniz oluşumu başlatalım. Yoksa ben yokum” dedi. Zaman zaman gerilen görüşme sonrası otelden ayrılan 3 siyasinin bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise büyük merak konusu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.