Yeni Para Birimi, Doların Sonunu Getirebilir

Facebook’un yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı para birimi, ABD kanadında büyük endişe yarattı.

Son yapılan yatırımlarla değerini daha da artıran Facebook, şimdi de piyasaya para birimi sürmeye hazırlanıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen para birimine “Libra” adının verilmesi planlanıyor. Ekonomi çevrelerinde büyük yankı uyandıran bu hamle, ABD’de endişe ile karşılandı.

Facebook’un piyasaya sürmeye hazırlandığı para birimi ile ilgili açıklamada bulunan Fed Başkanı, Facebook’un piyasaya sürmeye hazırlandığı para biriminin son dönemlerde dalgalı bir seyir izleyen ABD ekonomisini olumsuz yönde etkileyeceğinden endişe duyduklarını belirtti. Konuyla ilgili Facebook’a çağrıda bulunan Fed Başkanı, endişeler ortadan kalkana kadar bu hamlenin askıya alınmasını istedi. Gelen bu talebe Facebook’un ne yanıt vereceği merak konusu oldu.

TRUMP’A RESTİ ÇEKTİ

Öte yandan son dönemlerde attığı adımlar ve tahminleriyle ABD Başkanı Trump başta olmak üzere ekonomi çevrelerinin eleştiri oklarını üzerine çeken Fed Başkanı, çok konuşulacak bir çıkışa daha imza attı. Kendisini eleştiren Trump’ın görüşlerine saygı duyduğunu ifade eden Fed Başkanı, görevi bırakması yönünde gelecek bir talebi elinin tersiyle iteceğini vurguladı. Bu çıkışa Trump kanadının da aynı sertlikle cevap vermesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı