Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!

Yeni Opel Astra’nın örtüsü sonunda kaldırıldı. Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane, Skoda Octavia gibi rakiplerle mücadele edecek olan yeni Opel Astra, yepyeni bir tasarıma sahip. C segmentinin yeni mensubu Astra’nın nitelikleri de oldukça dikkat çekici.
Takip et
Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Yeni Opel Astra, merakla beklenen araba modellerinden yalnızca biriydi. Opel, daha önce paylaştığı ipucu niteliğindeki görsellerle arabanın yeni bir tasarım felsefesine geçiş yapacağını bizlere göstermişti. Fakat arabanın genel tasarımının nasıl olacağı oldukça gizemliydi. Nitekim bu gizem kaldırıldı ve Opel, altıncı nesil Astra’yı resmen tanıttı.

Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!

YENİ OPEL ASTRA’NIN TASARIMI

Yeni Astra’nın tasarımından bahsederek başlayalım. PSA altyapısına geçiş yapan Astra, Peugeot 308 gibi EMP2 platformunu kullanıyor. Opel Vizor tasarımının ağırlığı yeni Astra’da da fark ediliyor. Böylece LED matrix farlar, arabanın tasarımını tamamlıyor. Arka tarafta ise bizi daha önce yayınlanan görsellerde de gördüğümüz “Astra” yazısı karşılıyor.

Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!

Sportif bir yapıya sahip olan yeni Opel Astra, tamponun alt kısmında ise geniş bir merkez hava girişine ve küçük sis lambalarına yer veriyor. Yeni Astra, selefinden ise 4 mm daha uzun. Aks mesafesi 13 mm, genişlik ise 51 mm artmış. Model, selefine kıyasla 15 mm kadar yüksekliğinden feragat etmiş.

YENİ OPEL ASTRA’NIN İÇ TASARIMI

Astra’nın iç tasarımı da dışı gibi yeni tasarım felsefesinden ilham alarak geliştirilmiş vaziyette. Arabanın kokpitinde yeni nesil Pure Panel var. Böylece 10 inç multimedya ekranı ve 10 inç gösterge paneli bulunuyor. Yeni Astra’nın mimarisi aynı zamanda yeni nesil şoför yardım sistemlerini de içeriyor. Yeni Astra’da ön camdaki çok işlevli kameraya ek olarak, dört gövde kamerası (biri önde, biri arkada ve birer adet de yanda), beş radar sensörü ve öte yandan ultrasonik sensörler yer alıyor.

Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!

YENİ OPEL ASTRA’NIN MOTOR SEÇENEKLERİ

Opel, yeni Astra’nın motor seçenekleri konusunda oldukça esnek davranmış. Üstelik bu noktada bir ilk de var. Yeni araba ile beraber Astra serisinde ilk defa iki farklı plug-in hibrit seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra yüksek verimli olduğu belirtilen benzinli ve dizel motor seçenekleri de bulunuyor. Benzinli ve dizel modellerde gücün 110 bg ile 130 bg arasında, plug-in hibrit modellerde ise 225 bg olduğu aktarılıyor. Şanzıman seçenekleri ise güç ünitesine göre, 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Opel Astra’nın özellikleri belli oldu!

YENİ OPEL ASTRA NE ZAMAN ÇIKACAK?

Opel, bu sonbaharda yeni Astra için siparişleri almaya başlayacak. İlk müşteriler otomobillerini gelecek senenin başlarında teslim alacaklar. Yeni Opel Astra’nın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
zahid
14 Temmuz 2021, 12:39 tarihinde yazildi

olmuş bu astra.

  • Cevapla
  • 0