Yeni Lider İngiltere Adına Radikal Kararlarla Geliyor!

Adanın çiçeği burnunda siyasi lideri Boris Johnson, tarihin en sağ kabinesiyle ilk kez bugün buluşacak. Dün başbakanlık ofisi önündeki konuşması ise radikal cümleler içeriyordu.

Boris Johnson yeni başladığı göreviyle dün ilk kez gazetecilerin karşısına geçti. Kasım ayına kadar İngiltere’yi AB’den ayıracağının sözünü verdi. Ada basınına göre Johnson, tarihin en sağcı kabinesini kurdu. Eski lider Theresa May’in kabinesindeki 30 kişiden 17’si ya istifa ettirildi ya da işten çıkarıldı. Bazı bakanlara 250 bin pounda kadar tazminatlar ödendi.


Eski Dış İlişkiler Sektereti Jeremy Hunt, kendisine alternatif bir rol teklif edildiğini, ancak bu teklifi reddettiğini söyledi. Boris Johnson’ı çevreleyen ekip tek bir hedef uğruna bir araya getirildi. Bu da, ülkeyi AB’den ayırmak. Yeni yönetim, yıllardır süregelen kararsızlıklardan bıkan halkı mutlu edecek adımlar atacak. Zira, Ada halkı AB’den ayrılmak istiyor.

99 GÜN İÇERİSİNDE AB İLE BAĞLAR KOPACAK

Ada’nın 29 Mart tarihinde AB’den ayrılmış olması gerekiyordu. Eski Başbakan May’in AB’den ayrılma teklifi milletvekilleri tarafından üç kez reddedilmişti. Boris Johnson, lider olarak ilk konuşmasında, 31 Ekim tarihine kadar Ada’yı AB’den çıkarma sözünü verdi. Johnson konuşmasına şöyle devam etti: “Kraliçe beni hükumet kurmak için davet etti ve bu güzel ofisle onurlandırdı. Yine de benim işim Ada halkına hizmet etmek. Uzun zamandır halkın isteklerini yerine getiremeyen yönetim devri bitti. Demokrasiye olan tutkumuz ile, halkın isteklerini yerine getireceğiz. 99 gün içerisinde Ada’yı AB’den ayıracağız. Avrupa’nın geri kalanıyla yeni ve heyecan verici ortaklıklar kuracağız. Avrupa ile ticaretimiz bambaşka seviyelerde devam edecek.” Johnson, Brexit’i Ada halkının kabul ettiğini, kendisinin sadece bunu hayata geçirecek bir hizmet adamı olduğunun altını çizdi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı