Yeni iPhone telefonlarda SIM kart yerine eSIM kullanılacak!

ABD’li teknoloji devi Apple, 2023’te piyasaya sunulacak iPhone 15 modelinde SIM kart girişini kullanmayacak. Bunun yerine firma, tarihinde ilk defa bir akıllı telefonunda eSIM teknolojisi denenecek.
Takip et
Yeni iPhone telefonlarda SIM kart yerine eSIM kullanılacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teknoloji devi Apple, her yeni iPhone modeli ile akıllı telefon sektöründe büyük değişimler oluşturmaya devam ediyor. 2023’te piyasaya sürülecek olan yeni iPhone 15 modellerinin nitelikleri şimdiden merak edilirken, ABD’li firmanın artık SIM kart yuvalarına bu cihazda yer vermeyeceği öğrenildi.

SIM KARTI GİRİŞİ TARİHE KARIŞIYOR

BlogDoiPhone’un haberine göre Apple, iPhone 15 Pro modelinde fiziksel SIM kartı yuvası yerine 2 tane eSIM yuvası kullanacak. Böylelikle ilk defa eSIM teknololojisi bir akıllı telefon üstünde kullanıcılara sunulmuş olacak.Sızdırılan bir başka sızıntıya göre ise yeni cihazlarda 3nm işlemciler ve ekran altı parmak izi okuyucusu bulunacak.

DOLARIN DÜŞMESİYLE FİYATLARI İNDİRDİ

Doların artmasıyla fiyat artıran Apple Türkiye, kurun düşmesiyle fiyatlarda indirim yaptı. iPhone fiyatlarının yanı sıra MacBook, iPad ve AirPods gibi birçok ürünün fiyatı düştü. iPhone 13 modelinde yüzde 25’e yakın indirim yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.