Yeni iOS Güncellemesi O iPhone’ların Ömrünü Bitirecek

Amerikan teknoloji devi Apple, yapacağı iOS 13 güncellemesinin ardından bazı iPhone modellerine destek vermeyi bırakacak. Yeni güncelleme sonrası iPhone SE, iPhone 5S ve iPhone 6 modelleri artık Apple tarafından desteklenmeyecek.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde olan ve dünyaya teknoloji satan Apple, yeni iOS güncellemesi sonrasında bazı iPhone modellerinde artık destek sağlamayacağını açıkladı. Güncellemelerin boyutunun yüksek olması eski iPhone’ların bu güncellemeleri yükledikten sonra kasılmalar yaşamasına sebep oluyordu.

Son güncellemelerden sonra ise tamamen bu telefonlardan desteğini çekecek olan Apple, birçok kullanıcısını üzdü.

HANGİ MODELLERE DESTEK KESİLECEK?

Apple, iOS 13 öncesi yaptığı açıklamada, iPhone SE, iPhone 5S ve iPhone 6 modellerini artık güncelleme programına dahil etmeyeceğini belirtti. Bu telefonların kapasite anlamında yeni güncellemeleri kaldıramayacağını açıklayan Apple, iOS 12 güncellemelerinin bu telefonlara sağlanan son güncellemeler olduğunu belirtti.

Bu telefonların akıbeti konusunda ise ilerleyen günlerde daha detaylı bir açıklama yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Apple’ın iOS 13 güncellemesini ne zaman yapacağı önümüzdeki günlerde netleşecek. Markanın Eylül ayındaki lansmandan sonra güncellemeyi sunacağı düşünülüyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı