adplus-dvertising

Yeni genelge ile spor salonları kapatıldı! Spor salonları ne zaman açılacak?

Yeni genelge ile spor salonlarına ilişkin flaş karar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Erdoğan açıklamasında bayram sonuna kadar faaliyetlerine ara verilen mekanları belirtti. Spor salonları kapanacak mı? Koronavirüs tedbirleri kapsamında spor salonları kapandı mı?
Takip et
Yeni genelge ile spor salonları kapatıldı! Spor salonları ne zaman açılacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada spor salonları ile ilgili flaş açıklamada bulundu. Ramazan ayında uygulanacak olan kısıtlamalarla beraber “Spor salonları kapandı mı, ne zaman açılacak?” soruları yanıt aramaya başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulamaya geçen yasaklar özellikle de işletme sahipleri tarafınca araştırma konusu haline geldi. Buna göre; Spor salonları kapandı mı, ne zaman açılacak? İşte yeni kararlara dair detaylar…

Başkan Erdoğan Kabine ile beraber Ramazan kısıtlamalarına ilişkin detayları bir bir açıklarken spor salonlarına ilişkin uygulamaya geçen tedbir kararını da duyurdu. Bu açıklama sonrası işletme sahibi ve binlerce kişi “Spor salonları kapandı mı, ne zaman açılacak?” sorularına yanıt aramaya başladı. İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge kapsamında merak edilen tüm bu soruların yanıtı da verilmiş oldu.

RAMAZAN AYINDA SPOR SALONLARI KAPANDI MI?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz.” İfadelerini kullanmıştı. Bu açıklama sonrası spor salonlarına ilişkin karar da duyuruldu. Erdoğan açıklamasında, spor salonu ve eğlence merkezleri kapanacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede şu bilgilere yer verildi;

Aşağıda belirtilen işyerlerinin faaliyetlerine 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar geçici olarak ara verilecektir.

– Halı saha, yüzme havuzu, spor salonu, güzellik merkezi/salonları, hamam ve saunalar, lunaparklar ve tematik parkları,
– Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,
– İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu gibi yerler.
Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.