Yeni Gelen Sigara Zamları ALO 171 Hatlarını Kilitledi!

Geçtiğimiz günlerde sigara fiyatlarına gelen 3 liralık zam, vatandaşı ALO 171 Sağlık Bakanlığı Sigarayı Bırakma Hattı’na yönlendirdi. ALO 171 hatlarını arayan vatandaşlar dakikalarca sırada beklemek zorunda kaldı.
Takip et
Yeni Gelen Sigara Zamları ALO 171 Hatlarını Kilitledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haber.com/Özel haber

Sigara fiyatlarına ardı ardına gelen zamlar sosyal medyada gündeme oturdu. Vatandaşlar ardı ardına gelen zamların ardından sigarayı bırakmayı düşünmeye başladılar. Bu kapsamda hizmet veren ALO 171 Sağlık Bakanlığı Sigarayı Bırakma Hattı ise adeta kilitlendi.

VATANDAŞLAR İLAÇLARA BAŞVURMAYA BAŞLADI

ALO 171 Sigarayı Bırakma Hattı tarafından başvuruda bulunan sigara bağımlılarına bazı ilaçlar yazılıyor. Bu ilaçlar dönem dönem ücretsiz olarak alınabilirken, bazı dönemlerde de ücretli hale gelebiliyor. Konuyla ilgili olarak edinilen bilgilere göre, vatandaşın bağlı bulunduğu ildeki stokların durumuna göre ilaçlar ücretsiz veya ücretli olarak veriliyor.

BİR GARİP UYGULAMA

Gelen zamlarla birlikte çareyi Sigara Bırakma Polikliniği’ne gitmekte bulan vatandaşlar, buralarda yeni bir sürprizle karşılaşıyor. Doktorların reçeteye yazdıkları sigarayı bırakma ilaçları, eğer bulunulan ilin stoklarında tükenmişse, ücretli olarak alınmak zorunda kalınıyor. Bir diğer deyişle, doktora gidilse de gidilmese de, aynı ilaçlar, aynı eczanelerden, sabit fiyatlarla alınabiliyor. Hal böyle olunca vatandaşın aklına, “Neden doktora gidelim ki?” sorusu geliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.