Yeni ekonomi paketi ile 18 yaş altındakiler BES kapsamına dahil ediliyor!

AK Parti yeni ekonomi paketini TBMM Başkanlığı’na sundu. Sunulan yasa teklifine göre 18 yaş altı vatandaşlar Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamına alınacak. Emeklilik hizmeti veren kuruluşlardaki emeklilik birikimlerinin BES’e aktarımına olanak sağlanacak.
Takip et
Yeni ekonomi paketi ile 18 yaş altındakiler BES kapsamına dahil ediliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti milletvekilleri, 18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınması, emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES’e aktarımına olanak sağlanması, Karayolları Trafik Yasası çerçevesindeki mecburi mali sorumluluk sigortası kapsamı dışında kalan konuların tekrardan düzenlenmesini de içeren Sigortacılık ile Öbür Bazı Alanlara İlişkin Yasalarda ve Bir Yasa Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Teklifi’ni TBMM Başkanlığına sundu.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ FİRMALARA KREDİ DESTEĞİ

Yeni pakete göre küçük ölçekli şirketlere istihdam sağlamaları koşuluyla kredi garanti fonu destekli kredi sağlanacak. Orta vadeli program ve orta vadeli mali planın tek bir belge haline getirilecek. Finansal istikrar ve kalkınma komitesi, finansal istikrar komitesi olarak tekrardan yapılandırılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.