Yeni doğan bebeklerde koronavirüs görüldü!

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınıyla ilgili İngiltere'de yapılan araştırmada, enfekte annelerden doğan 6 bebekte Coronavirüs tespit edildi.

İngiltere’de yapılan incelemede, enfekte annelerden doğan 6 bebekte Coronavirüs belirlendi.


Obstetrik Gözetim Sistemi tarafından yürütülen, 1 Mart ile 14 Nisan arasında devlet destekli yapılan çalışmada, salgın esnasında annelerin ve bebeklerin neticelerini değerlendirmek için Coronavirüs olan 427 anne adayı hastaneye yatırılarak araştırmaya alındı. Yapılan incelemede hastanede doğum yapan 247 kadından 6’sının bebeğinde, dünyaya geldikten sonraki ilk 12 saat içerisinde Coronavirüs belirlendi.

“ANNE SÜTÜ YOLUYLA VİRÜS KAPAN BEBEKLERE DAİR BİR DELIL YOK”

Bebeklerin nasıl enfekte olabileceğini incelemek için daha büyük bir bebek grubu üstünde çalışan ve anne sütü yoluyla Covid-19 olan bebeklere dair bir delil olmadığını söyleyen Prof. Knight, “Benim için bu çalışma bize Coronavirüs bebekler için mühim bir sağlık etkisi olduğuna dair kuvvetli deliller vermiyor. Onları annelerinden ayırmayı yahut anneleri emzirmeyi bırakması ile alakalı savunamayız. Bunun anne sütünde olduğuna dair hiçbir kanıtımız yok. Tek bildiğimiz şey solunum damlacıklarında olduğu” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı