Yeni askerlik sistemi 1 ay içerisinde yasallaşacak

Yeni askerlik sistemi ile ilgili müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklandı. Gelecek hafta TBMM’de masaya yatırılacak olan tek tip askerlik sisteminin yaklaşık 1 ay içerisinde yasal düzene oturulması bekleniyor.


Yeni askerlik sistemi 1 ay içerisinde yasallaşacak

Geçtiğimiz yıl vatandaşın bilgisine sunulan yeni askerlik sistemi ile ilgili bugün çok ciddi gelişmeler yaşandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerlik sistemiyle ilgili detayları dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Ciddi gelişmelerin yaşanacağı tahmin edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan jet hızında bir açıklama yaparak tek tik askerlik sisteminin İstanbul’da yapılacak 23 Haziran seçimlerinden önce yasal zemine oturtulacağını açıkladı.

GELECEK HAFTA TBMM’DE KONUŞULACAK

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre yeni askerlik sistemi olarak adlandırılan tek tip askerlik platformu gelecek hafta TBMM’de masaya yatırılacak. Milyonlarca insan tek tip askerlik sistemi ile ilgili yeni gelişmeleri takip ederken, müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. TBMM’de gelecek hafta yeni askerlik sistemine dair net bir karar çıkacak. Erdoğan’ın açıklamasına göre 1 ay içerisinde yeni askerlik sistemine geçilecek.

MODERN VERİLER KULLANILDI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerlik sisteminde artık askerliğin 6 aya düştüğünü söylerken, yeni sistem üzerinde çok uzun zamandır çalıştıklarını ve modern verilerin kullandığını söyledi. Verilere göre her sene 500 binden fazla genç askerlik yaşına geliyor ve TSK’nın yeni askerlik sistemi gençlerin eğitim ihtiyacını karşılayacak yaşa geldiği belirlendi. Modern verilere kullanılarak hazırlanan yeni askerlik sistemine dair en net detaylar gelecek hafta TBMM’den çıkacak karar sonrasında belli olacak.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

MEB’den son dakika açıklaması! Yaz tatili kısalıyor

MEB’den son dakika açıklaması! Yaz tatili kısalıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada yaz tatilinin kısaldığını ve yaz tatilinin yüzde 10'luk bir kısmının Kasım ve Nisan ayına aktarıldığını açıkladı. Okullar ara tatillerde başarılarını analiz edip çeşitli iyileştirmelere giderken, öğrenciler ve öğretmen bir haftalık tatilin tadını çıkaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.