Yeni Akit Yazarı: Fen Kitaplarında Allah’a Şirk Koşuluyor

Yeni Akit yazarı olan Ali Erkan Kavaklı, Fen kitaplarında doğanın, yaratıcı olarak gösterildiğini ve Allah'a şirk koşulduğunu söyledi.
Takip et
Yeni Akit Yazarı: Fen Kitaplarında Allah’a Şirk Koşuluyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ali Erken Kavaklı gazetede yayımlanan yazısında, doğanın yaratıcı olarak yansıtıldığına değinerek, bu durumu Allah’a şirk koşmak olarak nitelendirdi. Kavaklı, bu kitapları okuyan ve benimseyen gençlerin AK Partiye oy vermeyeceğini belirtti.

Kavaklı ‘Ders kitapları değil şirk kitapları, Cumhurbaşkanımızı kim yanıltıyor?” başlıklı yazısında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders kitaplarında kullanılan ifadelere eleştiri getirdi. Erdoğan’ın ders kitaplarında milletimizin inancını, değerlerini hor gören ideolojik unsurlardan temizledik ifadesini kullanarak bu duruma çok sevindiğini belirten Kavaklı, sevincinin MEB’in sitesinden Fen Bilimleri 6.sınıf kitabını indirdikten sonra geçtiğini dile getirdi.

“ATEİST BAKIŞ AÇISI DEVAM EDİYOR”

Kitapta yerli ve milli bir şey olmadığını söyleyen Kavaklı, ateist bakış açısının devam ettiğini belirtti ve “Bu milletin % 99’u Müslüman, Allah’a inanır. Doğa yaratıcı olamaz ama ders kitabı tam tersini söylüyor. İstisnadır, gözden kaçmıştır sanmayın. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Biyoloji, Fizik, Kimya, Coğrafya, Sosyal Bilgiler kitaplarında Allah ve yaratıcı kelimeleri geçmiyor. Doğa, varlıklar, eşya yaratıcı yerine konuyor.” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.