adplus-dvertising

Yeni ABD Büyükelçisi Ata’nın Huzuruna Çıktı!

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.
Takip et
Yeni ABD Büyükelçisi Ata’nın Huzuruna Çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Donald Trump ve ABD yönetimi tarafından Ankara Büyükelçiliğine atanan David Satterfield, Anıtkabir’e giderek Atatürk’ün huzuruna çıktı. Satterfield, Anıtkabir Özel Defteri’ne “Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası bir ilham kaynağıdır” yazdı.

Aslanlı Yol’dan geçiş yaparak, Ata’nın naaşının bulunduğu mozoleye gelen Büyükelçi Satterfield ve yardımcıları, mozoleye çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından da Satterfield, Anırkabir Özel Defteri’ni doldurmaya geçti.

ABN’nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası bir ilham kaynağıdır. Atatürk, demokratik değerlerin takipçisi olmuş ve modern Türkiye’nin insanlarının seslerine kulak vermiştir. Onun hatırası, tüm dünyada kıymetli bir hazine olarak görülmektedir. Türkiye, Avrupa ve dünya açısından önem arz eden bir dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ni Ankara’da temsil etmekten onur duyuyorum. Türkiye, Amerika’nın stratejik ortağı ve NATO müttefikidir. Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana sahip olduğumuz bu önemli ilişki, bundan sonra da devam edecektir. Ortak hedeflerimiz doğrultusunda birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.