adplus-dvertising

Yeni 20 TL ve 5 TL banknotlar tedavüle giriyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu V. tertip 20 TL ve 5 TL banknotlar bugünden itibaren tedavüle verecek. Yeni banknotlarda TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen ve Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük’e ait imzalar yer alacak.
Takip et
Yeni 20 TL ve 5 TL banknotlar tedavüle giriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TCMB’nin konu ile alakalı duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II., III. ve IV. tertip 20 TL ve 5 TL banknotlara kıyasla, V. tertip 20 TL ve 5 TL banknotlardaki imzalar tekrardan düzenlendi.

YENİ İMZALARLA BASILACAK

TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile beraber 20 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen’e, 5 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük’e ait olacak biçimde tekrardan düzenlendi.

Söz konusu banknotlar, üstündeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II., III. ve IV. tertipleriyle tamamen aynı olacak.

I., II., III., IV. ve V. tertip banknotlar beraber tedavül edecek olup V. tertip 100 TL ve 50 TL banknotlara ilişkin duyuru daha sonra yapılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.