adplus-dvertising

Yemeksepeti’nin kullanıcı verilerini çaldığını iddia eden kişiler fidye istedi!

Yemeksepeti, kullanıcı veri tabanına yönelik siber saldırı iddialarına ilişkin olarak “Kötü niyetli bazı kişiler, kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu verileri yayınlama tehdidiyle firmamıza ulaşmış ve fidye talebinde bulunmuşlardır” açıklamasında bulundu.
Takip et
Yemeksepeti’nin kullanıcı verilerini çaldığını iddia eden kişiler fidye istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni bir siber saldırı neticesi 50 milyon kişinin verilerinin çalındığına yönelik iddialarla alakalı Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda Lojistik AŞ’nin Twitter hesabından açıklama yapıldı.

‘Kötü niyetli bazı kişilerin, kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu verileri yayınlama tehdidiyle firmaya ulaşıp fidye talebinde bulundukları’ söylenen açıklamada, “Yemeksepeti olarak bu tip yasadışı istekleri değerlendirmeye dahi mümkün olmadığını söyleyerek, konuyla alakalı bütün resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı ifade etmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

Yemeksepeti’nden yapılan açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

Yemeksepeti olarak kullanıcı verilerini korumanın en temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik tedbirlerimiz en üst düzeyde aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla bağlantılı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığı uzman ekiplerce ayrıntılı bir biçimde araştırılmış, herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığı asla tespit edilmemiştir.

Öbür taraftan, bir veri hırsızlığı meydana gelmesi vaziyetinde yapılması gerekenler kanunlarla açıkça tespit edilmiş olup, Yemeksepeti olarak bugüne kadar yaptığımız gibi yasalara uygun biçimde açık ve şeffaf bir süreç yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.