adplus-dvertising

Yazar Deniz Erkin Purut: ‘Benim hikayelerim, ilhamını yaşanmışlıklardan alır’

Yazar Deniz Erkin Purut, son zamanlarda katıldığı workshoplarla dikkatleri üstüne çekiyor. “Yazarlık Okulu” ismini verdiği eğitimlerde Purut, yazar olmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunuyor.
Takip et
Yazar Deniz Erkin Purut: ‘Benim hikayelerim, ilhamını yaşanmışlıklardan alır’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pandeminin ilk dönemlerinde çıkardığı “Ben Zaten Aşıktım Sen Üzerine Geldin” isimli romanıyla en çok satanlar listesine girmeyi başaran ve kitapseverlerin büyük beğenisini toplayan Deniz Erkin Purut, ”Bana sıklıkla eğitimlerime neden ‘Yazarlık Okulu’ ismini verdiğimi soruyorlar. Onlara sebebini anlattığımda beni bir nebze yanlış anladıklarını fark ediyorum. Ben yazarlık okulu kurma gibi bir amacın yolcusu değilim. Aksine ben de hala o okulun hevesli bir öğrencisiyim. Sanıyorum ki bu eğitimlerde ben de en az katılımcılar kadar yeni şeyler öğreniyorum. Esasen emin olduğum bir konu varsa o da yazarlık okulunun bizzat yaşamın kendisi olduğudur. İşte bu yüzden benim hikayelerim, ilhamını yaşanmışlıklardan alır” şeklinde konuştu.

Yazar Deniz Erkin Purut: ‘Benim hikayelerim, ilhamını yaşanmışlıklardan alır’

”Kitap okuyan gençleri gördüğümde mutlu oluyorum”
Özellikle gençler olmak üzere kitap okuyan insanları her gördüğünde ayrı bir mutluluk yaşadığını anlatan Purut, ”Genelde insanımızın kitap okumadığından şikayet ediliyor. Bu eleştiriye kısmen katılsam da konuyla ilgili sohbetlerde dikkatleri farklı bir noktaya çekiyorum. Kitap okuma oranımızın az olduğu doğru fakat, bu vaziyeti yazar kalitemizin geçmişe nazaran düşmesine bağlıyorum. Çünkü memleketimizde kitap okuyan okuyucular kadar yaşamı okuyan yazarlara da ihtiyacımız var. Gene de her şeye karşın ümidimi koruyor ve kitap okuyan gençleri gördüğümde mutlu oluyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.