Yavru Vatanda Korkunç Patlama!

Yavru vatan Kıbrıs’ta sabah saatlerinde korkutan bir patlama yaşandı. Patlamanın şiddeti ve büyüklüğü çevredeki vatandaşları korkuttu.

Sabah saat 03:00 sıralarında yavru vatanda bir alanda patlama sesleri yükseldi. Patlamanın şiddeti ve görüntüsü herkesi korkuttu. Yaşanan patlamanın ardından Başbakan Yardımcısı Kudret Özarsay kişisel hesabından patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Özarsay, yaşanan olayın birlikler ya da askeriye ile ilgisi olmadığını dile getirirken olay yerinde incelemeler sonucunda net bilgi elde edileceğini ifade etti.

Patlamanın yaşandığı Taşkent’te olaya tanıklık eden vatandaşlar alana yukarıdan bir cismin düştüğünü ve bunun ardından art arda patlamaların yaşandığını söylediler. Çok sayıda itfaiye ve polis ekibi patlamanın olduğu alana giderek incelemelerde bulundu. İtfaiye ekipleri bölgede çıkan yangını kısa süre sonra söndürürken olayda ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

FÜZE OLDUĞUNA İŞARET EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde Türk yetkililerin Maraş’ı yerleşime açacağını duyurmasının ardından Rum yönetimi bu kararı hoş karşılamadığını duyurmuştu. Yaşanan bu patlamanın ardından akıllara Rum yönetiminin saldırmış olma ihtimali geliyor. Özarsay, patlamanın olduğu alanda yapılan incelemeler sonucunda elde edilen bulgularda alana füze atıldığının yüksek ihtimal olduğunu açıkladı. Olay yerinde incelemeler sürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı