Yavru Köpeği Çöp Gibi Dere Yatağına Attı!

Rize'den gelen görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu. Belediye tarafından temizlik işçisi olarak görevlendirilen S.Y. yakaladığı yavru köpeği çöp gibi faraşa süpürerek dereden aşağıya atınca hayvan sevenlerin tepkisini çekti.

Çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kameralarına takılan görüntüler sosyal medyaya düşünce açığa çıktı. Sokakları temizlemekle görevlendirilen S.Y. temizlik esnasında yolda gördüğü iki yavru köpeği adeta süpürürcesine faraşın içerisine koydu. Bu esnada köpeklerden bir tanesi kaçarak kurtulmayı başardı. Ancak diğer köpeği demir bariyerlerin üzerinden aşağı fırlatan S.Y.’nin soğuk kanlı halleri izleyenleri adeta çıldırttı.

ARKASINDAN BAKIP SIRTINI DÖNDÜ

Yavru köpeklerden bir tanesini dere yatağına fırlatarak adeta bir çöp gibi muamele yapan S.Y. daha sonra göz ucuyla hayvanın arkasından bakıp hiç bir şey olmamış gibi işine devam etti. İşletmesinin güvenlik kamerasına takılan görüntüleri sosyal medyada paylaşan vatandaşın ardından emniyet birimleri harekete geçerek S.Y. için soruşturma başlattı. Gözaltına alınan temizlik görevlisi hakkında 5199 sayılı kanun gereği işlem başlatılacak.

Gelen tepkiler üzerine ise belediye ve kaymakamlık tarafından da arka arkaya açıklamalar geldi. Belediyelerinde böyle bir olayın yaşanmasından dolayı son derece üzgün olduklarını belirten başkan Kenan Yıldırım, her canlının yaşama hakkı olduğunu hatırlattı. Kaymakamlıktan yapılan diğer bir açıklama da ise olayın takipçisinin olunacağı ve gerekli soruşturmaların başlatıldığı vurgulandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı