Yatılı Kur’an kursunda cinsel istismar davasında tahliye kararı!

Siirt’te Tillo Yatılı Kur’an Kursu’nda, 15 yaşındaki erkek çocuğu aylarca cinsel istismara maruz bıraktığı iddiasıyla tutuklu yargılanan D.M., çocuğun ifadesini değiştirmesinin sonrasında yapılan ara duruşmayla tahliye edildi.
Takip et
Yatılı Kur’an kursunda cinsel istismar davasında tahliye kararı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olayın meydana geldiği 2019’da 15 yaşında olan çocuk, görüştüğü Çocuk İzleme Merkezi yetkililerine istismara maruz kaldığı anlattı. İzleme Merkezi, çocuğun anlatımlarının tutarlı olduğu, hayal ürünü olmadığı, olayların belirttiği biçimde gerçekleştiği yönünde görüş oluştuğunu söyleyen bir rapor hazırladı. Çocuğun bedeninde de anlatımlarıyla uyumlu izler bulundu. Adli Tıp Raporu’nda da anlatımı doğrular özellikte bulgular detaylı biçimde yer aldı. Çocuk ifadesinde Eylül 2019’dan Mart 2020’ye kadar defalarca istismar edildiğini, D.M.’nin kendisine, “Bunları anlatırsan kıyamet kopar” dediğini anlattı.

GÖREV YAPAN ŞAHIS TUTUKLANDI

İfadesi alınan bir hizmetli, çocuğun kendisine problemler yaşadığını ve yurttan ayrılmak istediğini söylediğini savcılığa aktardı. Olay üstüne, Kur’an kursunda öğretici olarak görev yapan D.M., 12 Ekim’de tutuklandı. Soruşturmada, Siirt Savcılığı, D.M. hakkında 13 Ekim’de iddianame hazırladı. Çocuğun, aynı kursta öğrenim gören bir akrabası da istismar olayını bildiğini, akrabası olan çocuğun kendisine vaziyeti anlatarak, yurttan ayrılmayı düşündüğünü ifade ettiğini belirtti.

İDDİALARI REDDETTİ

Siirt Savcılığı, gelen rapor ve verilen ifadelerin sonrasında D.M.’nin ifadesini aldı. D.M., ifadesinde yurttan ayrılmak isteyen çocuğun, bu sebeple yalan söylediğini, ayrılma düşüncesi sebebiyle kendisiyle birkaç defa özel görüşme yaptığını fakat iddialarının doğru olmadığını belirtti. D.M., ifadesi alındıktan sonra 12 Ekim’de, sevk edildiği nöbetçi hakimlik kararıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

ÇOCUK İFADESİNİ DEĞİŞTİRİNCE TAHLİYE EDİLDİ

Önceki gün yapılan ara duruşmada, çocuk ifadesini değiştirerek, D.M.’nin herhangi bir eyleminin olmadığını belirtti. Bunun üstüne mahkeme D.M.’nin tahliyesine karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.