Yatalak Adam, Boşandığı Karısına Nafaka Ödeyecek!

Konya'da vicdanları yaralayan bir karar verildi. Yatalak kocasını bırakıp giden kadın nafaka almaya hak kazandı.

Yatalak Adam, Boşandığı Karısına Nafaka Ödeyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk yargı sistemi vicdan yaralayan bir karara daha imza attı. Konya’da yaşayan 35 yaşındaki adam, 3 sene önce ayak uyuşması sebebiyle doktora gitti. ALS hastalığı teşhisi konulan Mustafa Şeker isimli vatandaş kısa sürede yatağa mahkum kaldı. 8 ve 5 yaşlarında iki kız çocuğu bulunan talihsiz adam, eşi de çocuklarını alıp gidince tamamen perişan oldu.

Anne ve babasının bakmaya başladığı adama bir kötü haber de mahkemeden geldi. Açılan boşanma davası sonrası mahkeme talihsiz adamın, kendisini terk edip giden eski karısına nafaka ödemesine hükmetti. Adam, davayı açarken aylık 3 bin lira nafaka isteyen eşi ve çocukları için aylık toplam 450 lira nafaka ödeyecek.

ANNE-BABA DA PERİŞAN OLDU

Mustafa Şeker’in avukatı karara isyan ederken bunun kanunlara da vicdana da ters olduğunu söyledi. Yargıtay’ın benzer durumlarda nafaka ödenmeyeceğine yönelik net kararının bulunduğunu söyleyen avukat, nafakanın aksaması durumunda yatağa mahkum müvekkilinin hapse girebileceğini söyledi. Hayatı kararan çocuklarına bakan anne baba ise perişan. Torunlarından kopan, çocukları yatağa mahkum olan yaşlı çift devlet yetkililerinden yardım bekliyor. Bu kararın kendilerini de çok yaraladığını söyleyen çift kararın kabul edilemez olduğunu söylüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.