adplus-dvertising

Yaşlı kadına ‘sokakta hayvan besleme’ tehdidi

Eskişehir’de evinin çevresindeki sokak hayvanlarını beslediği için komşusu tarafından hakarete uğradığını ve tehdit edildiğini iddia ederek polise şikayet başvurusu yapan 65 yaşındaki Semahat Gür, “20 yıldır burada sokak hayvanlarına bakıyorum. 1 ayda 2 kere saldırıya uğradım. Dün bir kadın gelip kapımı tekmeledi. Ardından eşi de geldi. Tehdit, küfür ve hakaretlerde bulundu. Bunlar giderek çoğalmaya başladı” şeklinde konuştu.
Takip et
Yaşlı kadına ‘sokakta hayvan besleme’ tehdidi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Odunpazarı ilçesine bağlı 75. Sene Mahallesi’ndeki bir sitede ikamet eden Semahat Gür, senelerdir evinin çevresindeki sokak hayvanlarını besliyor. Yerel hayvan koruma görevlisi de olan Gür, bölgedeki sokak hayvanı nüfusunu kontrol altında tutmak ve zarar verme olasılığını engellemek için rehabilitasyon, kısırlaştırma ve lüzumlu vaziyetlerde hayvanların tedavilerini de yaptırıyor.

Son zamanlarda sokak hayvanlarına ve onları besleyenlere karşı şiddet olaylarının arttığını ifade eden Gür, komşusu Asuman B. ile eşi Ferhat B. tarafından tehdit ve hakarete uğradığını öne sürdü. Önceki günlerde Asuman B.’nin; evinin kapısını tekmelediğini, kendisine hakaret ve tehditlerde bulunduğunu belirten Gür, emniyete giderek komşularından şikâyetçi oldu. Şikâyet ardından komşularına karşı 2 aylık uzaklaştırma kararı aldıran kadın, devamlı olarak psikolojik baskı altında olduklarını belirtti.

Yaşlı kadına ‘sokakta hayvan besleme’ tehdidi

Semahat Gür ile Ferhat B. arasında meydana gelen gerginlik ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde Ferhat B. adlı şahsın, “Toplamazsanız gece tamamını yakacağım. Barınağa haber verdim. Tamamını kaldırtacaklar” ifadelerini kullandığı görüldü.

“1 ayda 2 kere saldırıya uğradım”

20 senedir sokak hayvanlarına baktığını söyleyen Semahat Gür, “20 yıldır burada sokak hayvanlarına bakıyorum. Tedavi ve kısırlaştırmalarını yapıyorum, her gün besleme yapıyorum. Yavruları da büyütüp sahiplendiriyorum. Belediye ile devamlı temas halindeyiz. Isıracak gibi olanları gönderiyoruz, tedavilerini yaptırıyoruz ve rehabilite ettiriyoruz. Devlet biz gönüllülere besleyebilirsiniz diyerek görev vermiş. İçişleri Bakanlığı da besleyebilirsiniz yasal hakkınız diyerek kart verdi. Son zamanlarda bize saldırmalar başladı. 1 ayda 2 kere saldırıya uğradım. Dün bir kadın gelip kapımı tekmeledi. Ardından eşi de geldi. Tehdit, küfür ve hakaretlerde bulundu. Biz de emniyete gidip müracaatta bulunduk ve 2 aylık uzaklaştırma kararı aldık” diyerek konuştu.

Yaşlı kadına ‘sokakta hayvan besleme’ tehdidi

“Bana ‘Buradaki köpeklerin tamamını gece zehirleyeceğim’ şeklinde konuştu”

“Burada 5 okul var. Her okulun bahçesinde de 10 adet köpek vardır. Çocuklarla gidip gelirler. Bu köpekler sosyalleşti. Bunlar insanlara koşturuyor sevmek için, bazı çocuklar da korkup düşüyor. Anne ve babası da ‘çocuğuma saldırdı’ diyor. Bana ‘Buradaki köpeklerin tamamını gece zehirleyeceğim’ şeklinde konuştu. Öte Yandan ‘bu kulübelerin tamamını yakacağım’ da şeklinde konuştu. Biz psikolojik baskıya uğruyoruz. Geçen ay da yan binadan sözlü şiddete maruz kaldık. Bunlar giderek çoğalmaya başladı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.