adplus-dvertising

Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu

Bursa’da evinden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Alzheimer hastası yaşlı adam, kolundaki akıllı saatte bulunan GPS uygulaması sayesinde 8 saat sonra Uludağ’ın eteklerinde bulundu.
Takip et
Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, saat 14.30 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Zümrütevler Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Alzheimer hastası olan Mehmet Yılmaz (80), evinden ailesine haber vermeden çıktı. Ailesi ise Yılmaz’ın sık sık kaybolduğu için yaşlı adamda bulunan akıllı saatteki GPS uygulaması baktı. Yaşlı adamın Uludağ’ın eteklerinde ormanlık arazide olduğunu gördüler. Aile hemen vaziyeti AFAD, ANDA ve polis ekiplerine bildirdi. Hemen harekete geçen ekipler, ormanlık arazide bulunan yaşlı adamın GPS konumuna doğru hareket ettiler. Ekipleri ortalama 8 saat boyunca süren çalışma sonucunda Mehmet Yılmaz’ı buldu. Ormanlık araziden ambulansın bulunduğu alana indirilen yaşlı adam, yapılan ilk kontrollerinin sonrasında önlem maksatlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Babasının 4 yıldır Alzheimer hastası olduğunu ve sık sık kaybolduğunu söyleyen Mehmet Yılmaz’ın kızı Güler Ak, “Babam ortalama 4 yıldır Alzheimer hastası. Saat 14.30 sıralarında çıkmış evden. Ablamlar bana akşam üzeri haber verdiler. Kolunda akıllı saat var. Ona yüklediğimiz uygulama tüm kardeşlerimde var. Babamı kaybolduğu zaman uygulamaya bakarak buluyoruz. Şarjı az olduğu için çok girmiyoruz ki bitmesin diyerek. Bu sebeple geç haberimiz oldu. Ablam haber verince eşimle beraber çıkıp geldik. En son konumu ormanın içinde veriyordu. Eşim de AFAD ekipleriyle beraber aramaya çıktı. Az önce aradı, ‘Bulduk, geliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.