Yaşayan Tarih Ziyaretçilerini Bekliyor

Tarihin yaşanmışlığını ve ihtişamını içinde barındıran yapılar sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.
Takip et
Yaşayan Tarih Ziyaretçilerini Bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antik kentler açısından zengin olan Türkiye’de görülmeye değer yerlerden biri de Afrodisyas Antik Kenti. Afrodisyas müzesi olarak da bilinen bu kent tarihin yaşanmışlığını gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz yıllarda en çok gezilen muhteşem tarihi yapı bu yıl da meraklılarına kapılarını açıyor. En önemli tarihi yapıların başında gelen bu yapı içinde barındırdığı ihtişamlı detaylarıyla da dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ SAYISI GİDEREK ARTIYOR

Özellikle Roma döneminden izler taşıyan şehir kalıntıları, yerli ve yabancı turistin de merakını uyandırdı. Görenleri tarihte bir yolculuğa çıkaran bu yapıları ziyaret edenlerin sayısı her yıl daha da artıyor. Yetkililer ise geçtiğimiz yıla göre iki kat fazla misafir ağırlamayı planladıklarını açıkladı.

İçinde havuzlar, tapınaklar, tiyatrolar barındıran kent, adeta yaşayan bir tarih olarak biliniyor. Kentte yapılan kazılarla ilgilenen Profesör ise her yıl artan ziyaretçi sayısından oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Prof. Smith sözlerine şunları ekledi, ”Bu işi insanlara sunmak için yapıyoruz, ziyaretçi alamazsak bir anlamı kalmaz. Tarih kokan bu kentin her köşesi bize de heyecan veriyor. Sürekli görmemize rağmen yapılan her kazıda yeni bir şey çıkma ihtimali heyecanımızı daha da artırıyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.