Yaşar Büyükanıt’ın Eşi Filiz Büyükanıt Toprağa Verildi

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt toprağa verildi. Yaşar Büyükanıt rahatsızlığı nedeniyle törene katılamadı.

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın eşi Bilge Filiz Büyükanıt, törenle toprağa verildi.

YAŞAR BÜYÜKANIT CENAZEYE KATILMADI

İstanbul’da bir zamandır kanser tedavisi gördüğü bildirilen Büyükanıt önceki gün yaşamını yitirdi. Filiz Büyükanıt için öğle namazının ardından Büyük Selimiye Camii’nde cenaze töreni yapıldı. Yaşar Büyükanıt’ın rahatsızlığı sebebiyle cenazeye katılamadığı bildirildi.

DAMADI TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Cenaze töreninde Yaşar ve Filiz Büyükanıt’ın kızları Bengü Büyükanıt Caymaz ile torunları Bengisu ve Sarp Anıt Caymaz, Büyükanıt’ın tabutu başında dakikalarca dua ederek gözyaşı döktü. Damatları Ercan Caymaz da taziyeleri kabul etti.

İLKER BAŞBUĞ DA KATILDI

Cenaze törenine 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Eski Genelkurmay başkanları emekli orgeneraller İlker Başbuğ, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Eski Özel Kuvvetler Komutanı Engin Alan, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un da içlerinde olduğu çok sayıda kişi katıldı.

HULUSİ AKAR ÇELENK GÖNDERDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve eşi ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve eşi de çelenk yolladı. Cenaze namazının sonrasında Filiz Büyükanıt Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı