Yaşar Büyükanıt Selimiye Camii’nde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt Selimiye Camisi'nde yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, Selimiye Camisi’nde yapılan cenaze töreni son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde kızı Bengü Büyükanıt’ın babasına vedası ise görenlerin yüreklerini dağladı.


YAŞAR BÜYÜKANIT İÇİN SELİMİYE CAMİSİ’NDE TÖREN YAPILDI

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, geride bıraktığımız Perşembe günü tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirmişti. Eşi Filiz Büyükanıt’ın yaşamını yitirmesinden 4 gün sonra hayatını kaybeden Büyükanıt için Selimiye Camisi’nde cenaze töreni yapıldı.

Bir hafta içinde hem annesini hem babasını yitiren Bengü Büyükanıt, tabutun başında bekleyip uzun süre gözyaşı döktü. Bengü Büyükanıt’ın halini görenlerin yürekleri dağlandı.

“BENİMLE MEZARA GİDECEK” DEMİŞTİ

Yaşar Büyükanıt, 5 Mayıs 2007 tarihinde İstanbul Dolmabahçe’de o zaman başbakan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşme için “Benimle mezara gidecek” sözlerini kullanmıştı. Büyükanıt, 5 Mayıs’ta yapılan görüşmenin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaşmadan yaşamını yitirdi.

SIRLARINI SADECE KIZI BİLİYOR

Büyükanıt, Türkiye siyasal tarihine geçen 2007’deki ’27 Nisan e-muhtırası’ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gerçekleştirdiği ve halen ‘sır’ olarak tanımlanan Dolmabahçe görüşmesinin de içlerinde olduğu birçok olayla biliniyor. Büyükanıt’ın sonrasında ‘sırlarını da yanında götürdü’ yorumları paylaşıldı. Fakat gazeteci yazar Can Ataklı, Büyükanıt’ın kızı Bengü Büyükanıt’a görüşmenin detaylarını yazılı olarak bıraktığını öne sürdü.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı