YouTube TV izleyicileri için reklam stratejisini değiştiriyor

YouTube, akıllı TV'ler, Apple TV ve oyun konsollarındaki reklamcılık oyununu değiştiriyor ve geleneksel televizyonu taklit eden bir izleme deneyimine yöneliyor. İşte detaylar…

YouTube TV izleyicileri için reklam stratejisini değiştiriyor

YouTube, izleyicileri sık ama kısa reklam aralarıyla sıkmak yerine, genellikle bağlantılı TV veya CTV deneyimleri olarak adlandırılan bu platformlarda daha az sayıda, ama daha uzun reklam aralarını test ediyor.

Reklam aralarının izleyicilere içerik arasında geçiş yapmaları için yeterli zaman vermesi gerekiyor

Pivot, bazı ilgi çekici izleyici davranışlarından ve tercihlerinden kaynaklanmaktadır. YouTube, ortalama bir ABD CTV izleyicisinin içeriklerine en az 21 dakika boyunca, yani tipik bir sitcom süresine yakın bir süre boyunca bağlı kaldığını tespit etti. Araştırma ayrıca izleyicilerin %79'unun, videolarının birden çok kez kesintiye uğramasındansa uzun, tek seferlik bir reklam arasına katlanmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Bu "daha az ama daha uzun" reklam stratejisi, İngiltere televizyonunun reklamcılık yaklaşımından ilham alıyor gibi görünüyor; bu yaklaşım izleyicilere genellikle bir fincan çay getirmek için yeterli zaman bırakıyor. Bunun aksine, "Grey's Anatomy" gibi Amerikan TV şovları, keşke o duraklatma düğmesine sahip olsaydım dediğiniz kısa ve sık kesintilerle ünlüdür.

YouTube bunu nasıl uygulamayı planladığını tam olarak detaylandırmamış olsa da, birçok soru var. Dört dakikalık bir mola, bir dakikalık dört molanın yerini alacak mı? Ve en önemlisi, saat başına toplam reklam süresi artacak mı?

YouTube'un, kesintileri en aza indirmeyi ve CTV deneyimlerimizi yükseltmeyi hedefleyerek reklamların art arda izleme oturumlarımıza nasıl uyum sağlayacağını yeniden düşündüğü açıktır. Bunun hem reklamverenler hem de izleyiciler için bir kazan-kazan durumu olup olmayacağını zaman gösterecek. Ancak kesin olan bir şey var: YouTube, bizi daha uzun süre bağımlı tutmak amacıyla dijital platformunu denenmiş ve doğrulanmış TV gelenekleriyle uyumlu hale getirmeye açık.

YouTube TV izleyicileri için reklam stratejisini değiştiriyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın