PeP güvenilir mi? Pep Nedir? Pep Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dünyada son dönemde etkili olan korona virüsü salgını ile birlikte, insan sağlığı ve güvenliği açısından elektronik para transferi uygulamalarını öne çıkardı. Bankalarda sıra beklemek yerine, evinizden hızlı şekilde yurtiçi ve yurtdışı para transferi yapabileceğiniz PeP para hesabı da tam da bu anlamda hayatımızı kolaylaştıran bir hizmet sunmakta. Peki PeP güvenilir mi? İşte merak edilen noktalar.

PeP güvenilir mi? Pep Nedir? Pep Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?
Pep, üyesi olan herkese Visa ve TROY kartı üzerinden yurt içi ya da yurt dışı para transferi yapabilmesine, TL ya da döviz hesaplarını kullanabilmesine ya da fatura hizmeti alabilmesine imkan veriyor. PeP, tamamen mobil uygulama ve internet üzerinden çalıştığından fiziksel bir şubeden söz edemeyiz.

PeP Nedir? Pep Ne İşe Yarar?

PeP, banka hesabına gerek olmadan, günün her saatinde, online olarak para transferi, fatura ödemeleri, kurumsal ödemeler, ödeme alma ya da para gönderme imkanları sunan elektronik para hesabıdır. PeP hesabı olanlar, opet akaryakıt istasyonları ve tanınmış internet sitelerinden yapacakları alışverişlerde birçok indirimli avantajlardan da yararlanabilmektedir.

PeP şubesi var mı?

PeP, az önce de belirttiğimiz gibi sadece internet üzerinden hizmet veren bir yapıya sahip. Bu nedenle fiziksel PeP şubesi söz konusu değil. Ancak kart desteği sayesinde ATMlerden fiziksel para yükleme/çekme mümkün hale gelir.

PeP üyesi nasıl olunur?

PePin internet sitesine girerek hızlıca üye olunabilir. Bunun için TC Kimlik No ile birlikte isim, soyisim, doğum tarihi, cep telefonu numarası gibi bilgilerin verilmesiyle kayıt işlemi sağlanabilir.

PeP Hesabımdaki TL bakiyeyi nakit olarak çekebilir miyim?

PeP Visa kartınız ile yurt içi ve yurt dışında Visa kartı kabul eden tüm bankaların ATM'leri üzerinden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. PeP TROY kartınız ile sadece yurt içi banka ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. PeP hesabınıza kredi kartı ile yapılan bakiye yüklemeleri nakit çekim işlemine girdiği için kart sahibi bankalar, yapılan yükleme sonrasında nakit çekim işlemine izin vermemektedir. Kredi kartı ile yüklenen bakiyeleri yalnızca PeP Kartınız ile fiziki veya online alışverişlerinizde ve yakıt alımlarınızda kullanabilirsiniz.

PeP yaş sınırı nedir?

PeP kullanıcısı olmak için asgari yaş 13tür. 13 yaş ve üzeri herkes PeP üzerinden hesap açabilir.

Yurt dışında PeP hesabı açılır mı?

Evet, yurt dışında olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir kimse PeP üyeliği açabilir. Sadece üyelik işlemlerinin tamamlanabilmesi için bu kişiden ek bilgiler istenebilir.

PeP ile vadeli hesap açılabilir mi?

Hayır. PeP ile kanun gereği vadeli hesap açmak söz konusu değildir.

PeP ile kredi çekilebilir mi?

Hayır, kanunen de bu mümkün değildir.

PeP hesabına nasıl para yüklenir?

Bunun için birkaç yol vardır. Öncelikle banka hesaplarından bu para yükleme işlemini yapabildiğiniz gibi banka kartlarıyla da bu mümkündür. Ayrıca PeP Visa kartı ile de tüm ATMlerden PeP hesaplarına para yüklenebilir.

PeP komisyon kesiyor mu?

PeP, hesaba yüklenen para için ayrıca bir komisyon ücreti almıyor.Hizmet ÜcretleriAşırı Kullanım Ücreti(1) Aynı ay içinde 3 farklı kişiden toplam 1.500TL veya döviz karşılığı üzerinde ya da tutardan bağımsız 6 farklı kişiden para transferi geldiğinde sonraki işlemlerde mevcut masrafa ek %5 işlem ücreti uygulanır.(2) Aynı ay içinde 5 farklı kişiden toplam 7.500TL veya döviz karşılığı üzerinde ya da tutardan bağımsız 10 farklı kişiden para transferi geldiğinde sonraki işlemlerde %3.49 işlem ücreti uygulanır.(3) Aynı ay içinde 5.000TL’ye kadar yapılan işlemler 2TL olup, 5.000TL üzeri işlemlerde %1+2TL işlem ücreti uygulanır.(4) Aynı ay içinde,# Mesai içi: 20.000TL’ye kadar yapılan işlemler ücretsiz, 20.000 TL üzeri işlemlerde ise %1 işlem ücreti uygulanır.# Mesai dışı: 20.000TL’ye kadar yapılan işlemler 1TL, 20.000 TL üzeri işlemlerde ise %1+1TL işlem ücreti uygulanır.İşlem Limitleri

PeP Nasıl Kullanılır?

Öncelikle PeP üyesi olmanız gereklidir. Bunun için PeP resmi sistesi olan peple.com.tr sitesi üzerinden ya da pep mobil uygulama üzerinden başvuru yaparak kolayca PeP üyesi olabilirsiniz.BDDK tarafından faaliyet izni alınarak hizmet sunan PEP güvenilir bir elektronik para hesabıdır.Pep hesabınıza anlaşmalı bankalardan EFT / Havale yolu ile bakiye yükleyebilir ve ortak ATM noktalarından istediğiniz zaman para çekebilirsiniz.PeP ürünleri arasında şunlar bulunmaktadır:Yurt içi ve yurt dışı para transferi, Cep telefonu üzerinden Sms ile para isteme imkanı, Pep Mobil uygulaması ile, araç içinden Opet akaryakıt istasyonlarında yakıt alabilme, PeP Kart ile kurum ödemeleri, fatura ödemeleri ve kredi kartı ödemelerini yapma imkanı ve yine Pep Kart ile ATM noktalarından para çekebilme, mağaza alışverişi yapabilme, Opet istasyonlarından indirimli akaryakıt alabilme gibi avantajlar sağlanmaktadır.

PeP Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? PeP Kart ücretli mi?

Pep Kart için yeni kart başvurusu PeP resmi internet sitesi olan peple.com.tr üzerinden ya da PeP mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. PeP Kart ücretsizdir.PeP üyeleri, online olarak yapacakları internet alışverişlerinde, dilerlerse sistem üzerinden sanal kart oluşturabilir ve böylece güvenli şekilde online alışveriş yapabilirler. PeP kart sanal kart oluşturma hizmeti ücretsizdir. Müşteriler ayda 50 adet sanal kart oluşturma hakkına sahiptir.

PeP ile Yurtdışına Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Yurdışına para transferi yapmak için PeP internet şubesi ya da PeP mobil uygulaması üzerinden Para Gönder / Yurtdışına para gönder seçeneği üzerinden kolaylıkla para gönderebilirsiniz.

PeP’e nasıl para yüklenir?

Her elektronik para ve ön ödemeli kart platformunda en önemli kriterlerden biri, hesaba para yüklerken ne gibi alternatiflerinizin olduğu.PeP üyeleri; banka bağımsız tüm bankalardaki hesaplarından, kredi kartından, banka kartlarından ve ATM’den (PeP vVsa kartları kullanarak) PeP hesaplarına para yükleyebiliyor / çekebiliyorlar. Para yüklediğiniz hesapların, kredi kartlarının veya banka kartlarının PeP hesap sahibine aitlik şartı aranıyor. Başkasına ait hesaplardan veya kartlardan para yüklemeye çalışmanız durumda işlem gerçekleşiyor. Paranın gönderen hesaba iade sürmesi 5 iş gününe kadar sürebiliyor.Banka hesaplarınızdan PeP hesabına yapılan yüklemelerde ücret alınmıyor. ATM ile yapılan para yükleme işlemi Halkbank ATM’lerinden yapması durumunda ücretsiz ortak ATM’lerden yapılması durumunda (%1 + 0,91 TL) ücret yansıtılıyor.

PeP Kime Aittir?

Pep, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. nin tescilli markasıdır. Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) 13.07.2017 tarihinde lisans almış yetkili bir Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşudur.

Pep Müşteri Hizmetleri Numarası

Pep müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0850 450 5040 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

PeP güvenli mi?

PeP sahip olduğu lisansı koruyabilmesi için düzenli olarak TCMB ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetlenmek zorunda. PeP Cüzdanları’na aktarılan elektronik para karşılığı tutarlar, bankalar nezdindeki koruma hesaplarında saklanmakta ve TCMB nezdinde koruma altına durmaktadır. Dolayısı ile PeP kesinlikle güvenilir bir elektronik para ve ön ödemeli kart şirketidir. PeP’le ilgili şikayetleri incelediğimizde de güvenilirliği ile ilgili herhangi bir şikayete rastlamadık. Şikayetlerin önemli bir kısmı, farklı hesap sahiplerinden gönderilen paraların hesaba gelmemesi ile ilgili veya talep edilen fiziksel kartların teslimatında yaşanan kuryeden kaynaklı sorunlarla ilgili olduğu görülüyor.PeP resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekildedir: PePten bu konuyla ilgili yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz: PeP, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., 6493 sayılı kanun kapsamında 13.07.2017 tarihinde faaliyet izni almıştır. Bu çerçevede PeP sistemlerini, kullanıcı memnuniyetini, kullanıcı bilgilerinin güvenliğini ve yetkisiz kişilerin sistemlerimize erişimlerinin engellenmesini sağlamak için en yüksek güvenlik standartlarını gözetmektedir. Düzenli olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetlenmektedir. PeP Cüzdan’ınıza aktardığınız elektronik para karşılığı tutarlar, bankalar nezdindeki koruma hesaplarında saklanmakta ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nezdinde koruma altına alınmaktadır.PeP (Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.), internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapacağınız işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla en yeni güvenlik önlemlerini takip etmekte ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaktadır. PeP sizin için;Mobil ya da İnternet Şube şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, ardışık ve tekrar eden rakamlardan oluşmamalıdır.Şifrenizin başkaları tarafından öğrenilmesi ya da çalınması durumuna önlem olarak İnternet Şube’ye girişlerinizde Tek Kullanımlık Şifre üretmektedir. Böylelikle, İnternet Şube’ye girişiniz daha güvenli hale getirmektedir.Buna ek olarak Mobil Uygulama’ya girişlerinizde kullandığınız akıllı mobil cihazınız, PeP tarafından tanınarak eşleşme yapılmaktadır. Başka bir akıllı mobil cihazdan giriş yapmak istediğinizde Tek Kullanımlık Şifre gönderilerek girişleriniz güvenli hale getirmektedir.Ayrıca İnternet Şube üzerindeki oturumunuz belirli bir süre işlem yapmadığınız takdirde güvenlik nedeniyle sonlandırmaktadır. İşlem yapmaya devam ettiğiniz takdirde oturumunuz devam edecektir.PeP üzerinden gerçekleştirilenişlemler, 128 Bit SSL şifreleme yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tarafımıza iletilir. Erişiminizin güvenli olup olmadığını adres çubuğunda yer alan adresin "http" yerine "https" ile başlamasından ve tarayıcı uygulamasındaki kilit resminden anlayabilirsiniz.

PeP hakkında yapılan yorumlar

Pep 1 hafta önce kullanmaya başladım dün bir arkadaşım bana 1450 TL yi havale atar misin dedi bende atarım Pep'ten dedim. Banka hesabımdan Pep'e yükledim ve 1-2 dakika içinde hesap bloke oldu Pep aradığımda bana gerekli evrakları gönderin dediler. Gönderdim 24 saati geçti ve hala cevap yok ben çok kötü arkadaşıma mağdur oldum ve aradığımda altık telefonu bile açmıyorlar galiba paranın üstüne konmayı düşünüyorlar. İnsanları böyle mağdur edemezsiniz bugün açılmazsa hesabım şikayetimi mahkeme yolluyla yapacağım.İlk yatırım 1000 TL olarak yaptım hesabımı askıya aldılar 3 gündür de açmıyorlar istedikleri belgeyi istedikleri şekilde gönderdim geri dönüş sağlamadıkları gibi aslıyı da kaldırıyorlar. Para Pep hesabımda duruyor şu an kullanamıyorum kaç gündür işlemi halletmelerini bekliyorumYaklaşık 2 hafta önce hesabıma 50 pound atıldı para hala hesapta yok aradığımda mükemmel müşteri hizmetlerinizin dediği tek şey ''şikayetinizin aciliyetini belirtiyorum'' kardeşim diyorum yok istemiyorum aciliyet belirtmenizi çözemiyorsunuz kaç kere belirttiniz ''Anlıyorum aciliyetinizi belirtiyorum'' diye dalga geçer gibi konuşuyorlar. Bu kadar kötü bu kadar rezil bir hizmet hayatımda görmedim ben. Sabırla bekletiyorlar sabırla. Benim mağduriyetimin giderilmesini istiyorum bu kadar rezillik olabilir mi? Ne yapalım sizin paranızı istemiyoruz bir şey istemiyoruz kendi paramızı da vermiyor adamlar şaka gibi. Mail attım defalarca ama hala çözülmedi. CİMER ®'e şikayette bulunacağım resmen dalga geçiyorlar insanlarla!Pep hesabıma nakit gönderdim hesabımı güvenlik nedeniyle askıya almışlar kendi hesabımdan para atıyorum hangi gerekçe ile hesaba giriş yapamıyorum. Anlam veremedim. Kimlik istediler selfie ile birlikte gönderdim hala hesabım güvenlik nedeniyle askıda böyle bilinen kurumsal yerlere güvenip para atamayacak sanırım kesinlikle buraya üye olup para aktarmayın
PeP güvenilir mi? Pep Nedir? Pep Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın