Kira zammını beğenmedi, duvarları yıktı

Antalya’da mülk sahibi kira artış oranında anlaşamadığı deponun duvarını kazma ve kürekle parçalayıp kapısına da asma kilit takarak girişi önledi. Mülk sahibinin duvarı kazmayla parçalaması ve kiracıya küfür etmesi, cep telefonuyla görüntülendi.

Kira zammını beğenmedi, duvarları yıktı

Kepez ilçesinde yaşayan Halil Mert, iş için kullandığı malzemeleri koymak için kullandığı depoyu, 6 sene önce M.İ.'den kiraladı. Kiralarını düzenli yatıran Mert, iddiaya göre 2 bin 250 lira olan kirasını artırma süresi gelince iş yeri sahibi ile görüştü. İş yeri sahibi M.İ. kendisinden 7 bin lira isteyince Mert bu miktarı ödemeyeceğini belirtti.

Mert, kira ödeme günü gelince yasal olarak tespit edilen zammın üstüne çıkarak, kira bedeli olarak depo sahibinin hesabına 4 bin lira yatırdı fakat kiranın 7 bin lira olmasını isteyen M.İ., Mert'ten depoyu boşaltmasını istedi. Depoyu boşaltmayacağını belirten Mert, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Eline kazma ve kürek alan M.İ., deponun duvarına vurup Mert'e küfür etti.

Halil Mert, M.İ.'nin kazmayla duvarı kırdığı ve kendisine küfür ettiği anları cep telefonuyla görüntüledi. Olayın sonrasında polis merkezine giderek şikayetçi olan Mert, depoya döndüğünde ikinci bir şok yaşadı. İçeride malzemelerin bulunduğu deponun kapısına asma kilit takıldığını gören Mert, polis çağırıp, tutanak tutturdu.

YÜZDE 70 ARTIŞI BEĞENMEDİ

Olaylar sebebiyle büyük şok yaşadığını belirten Halil Mert, "Sabah iş yerime geldim. İş yeri sahibi ukalaca konuştu. Elinde kazma ve kürekle duvarı kırdı. Kira günüm geldiğinde yüzde 70 artışı yaptık fakat kendisi bu kirayı beğenmedi. 2 bin lira olan kirayı 7 bin liraya çıkartmamı istedi. Ardından bu problemleri yaşadık. Depomun kapısına benim kilidimin haricinde bir kilit daha takmış" şeklinde konuştu.

Deponun içerisinde malzemeleri ve kişisel eşyaları olduğunu söyleyen Mert, "Fakat kilit sebebiyle içeriye giremiyorum. İçeride 1 milyon liraya yakın ürünümüz var ve el konmuş durumda. Benim ona borcum yok, kiramı gününde yatırdım, zamanı gelince zammı da yaptım. Anlayabilmiş değilim, ne yapacağımı da bilmiyorum. Polis merkezine gidip şikayetçi oldum. Devletimizin gerekeni yapacağına inanıyorum" diyerek konuştu.

Kaynak: DHA

Kira zammını beğenmedi, duvarları yıktı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın