Ezan yarışmasında Türk imam Muhsin Kara birinci oldu, 8 milyon TL kazandı! Muhsin Kara kimdir?

Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inci oldu. Kara, 2 milyon Suudi riyali (7.842.894 TL) ödül kazandı. Okuduğu ezan ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Kara’nın sesi Suudi Arabistan’da oldukça beğenildi. Peki, Muhsin Kara kimdir, kaç yaşında?

Ezan yarışmasında Türk imam Muhsin Kara birinci oldu, 8 milyon TL kazandı! Muhsin Kara kimdir?
Suudi Arabistan’da 2019’dan bu yana düzenlenen ve binlerce kişinin başvurduğu "Kur’an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması"na Türkler damga vurdu. Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki Ravza Camii’nde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inci, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam olan Alpcan Çelik ise 2’nci oldu. Kara, 2 milyon Suudi riyali (7.842.894 TL), Çelik ise 1 milyon Suudi riyali (3.921.447 TL) ödül kazandı.

ERBAŞ'TAN TEBRİK

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Kara ve Çelik’i tebrik ederek, "Suudi Arabistan Televizyonunun düzenlediği Kuran-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Muhsin Kara (Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi) ve ikinci olan Alpcan Çelik'i (Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi) tebrik ediyor, Kur’an yolunda hayırlı bir ömür diliyorum" dedi. Türk yarışmacıdan Arap jüri üyesini ağlatan ezan performansı Suudi Arabistan televizyonundaki Kuran-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmasında finale kalan Van Ercişli Muhsin Kara, okuduğu ezanla jüri üyesinin gözlerini yaşarttı.

2 MİLYON RİYAL KAZANDI

İmam Kara okuduğu ezan ile yarışmada birinci olarak tam 2 milyon riyal kazandı. Yaklaşık 533 bin dolar değerindeki para ödülünün sahibi olan Kara’yı Ali Erbaş da tebrik etti. https://twitter.com/MK_MuhsinKara/status/1517238288058302465

MUHSİN KARA KİMDİR?

Mahsun Kara, 1990 yılında Van'ın ilçesi olan Erçiş'te doğdu. Bir dönem Sivas'ın Şarkışla ilçesinde görev alan imam Muhsin Kara daha önce de Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ait Tasavvuf Musikisi Korosu'nda solist olarak çalışmıştı. Türkiye'nin yanı sıra Mısır'da da eğitimler alan Muhsin Kara daha önce de TRT 1'de yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'na katılmıştı.
Ezan yarışmasında Türk imam Muhsin Kara birinci oldu, 8 milyon TL kazandı! Muhsin Kara kimdir?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın