Evde Zeytinyağlı Duş Jeli Nasıl Yapılır?

İşten eve döndüğünüzde soğuk su ve duş jeli ile banyo yapmaktan daha ferahlatıcı bir şey var mı? Peki zeytinyağı ile banyo yapmanın yolları ve faydaları nelerdir?

Evde Zeytinyağlı Duş Jeli Nasıl Yapılır?

İşten eve döndüğünüzde soğuk su ve duş jeli ile banyo yapmaktan daha ferahlatıcı bir şey var mı? Peki zeytinyağı ile banyo yapmanın yolları ve faydaları nelerdir? Zeytinyağlı duş jeli nasıl yapılır?

Elbette sabun kullanabilirsiniz, ancak duş jelinin ürettiği aroma ve zengin köpük daha iyi ve daha çekici bir seçim gibi görünüyor! Doğal malzemelerle hazırlanan doğal duş jellerini evinizde çok fazla uğraşmadan çok iyi yapabilirsiniz. Böylesine doğal ve ev yapımı bir duş jeli yapmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Duş Jeli Yapmak İçin Neden Zeytinyağı Kullanmalısınız?

Zeytinyağı mükemmel bir doğal nemlendiricidir ve kullanımı cildinizi çok iyi besleyebilir. İçerdiği vitaminler ve antioksidanlar cildinizi hasarlardan korur ve aynı zamanda cildin yaşlanmasını da bir dereceye kadar yavaşlatır. 

Piyasadaki duş jellerinde aldığınız aromadan yoksun olabilir ancak zeytinyağının sunduğu faydalar yadsınamaz. Ayrıca evde duş jeli yapmak için zeytinyağı kullandığınızda herhangi bir kimyasalın veya alerjenin karışma ihtimali yoktur. Bunu evde yapmak için fazla masraf yapmanıza da gerek kalmayacak.

Zeytinyağlı Duş Jeli Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

1. Ham Bal

2. Zeytinyağı

3. Sıvı Kastilya Sabunu

4. Uçucu Yağlar (Biberiye, nane veya lavanta)

Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırın ve duş jeli kıvamına getirin. Cam bir saklama kabında muhafaza edebilirsiniz. Doğal ev yapımı zeytinyağlı duş jelinizi banyoda güvenle kullanabilirsiniz. Ardından bol suyla vücudunuzu durulayın.

Evde Zeytinyağlı Duş Jeli Nasıl Yapılır?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın