Yasaklanan sahillerde spor ve yürüyüşe devam!

Koronavirüs sebebiyle yasaklanan sahillerde bazı vatandaşların spor ve yürüyüş etkinliklerini sürdürdükleri görüldü. Vatandaşlar kameraları görünce ise yüzlerini gizlemeyi tercih etti.

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle bir dizi önlem alındı. Sahil bantlarında yürüyüş yapmak, balık tutmak ve spor yapmak gibi faaliyetler yasaklanırken vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrılar yapıldı. Fakat yapılan bütün çağrılara karşın İstanbul Beşiktaş’ta vatandaşlar sahil bandına inerek yürüyüş yapmayı sürdürdü.

KİMİ YOLUNU DEĞİŞTİRDİ

DHA’da yer verilen habere göre Bebek, Arnavutköy ve Rumelihisarı sahillerinde vatandaşların maskelerini takarak yürüyüş yapmaları kameralara yansıdı. Kimi vatandaş karşısında kamerayı görünce yolunu değiştirirken kimiyse hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etti.

TANINMAMAK İÇİN KAPÜŞONUNU TAKTI

Arnavutköy Sahili’nde ise yürüyüş yapan üç arkadaş karşılarında kamera görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Koşmaya başlayan arkadaşlardan biri tanınmamak için kapüşonunu kafasına geçirerek hızlı adımlarla ilerleyerek gözden kayboldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı