adplus-dvertising

Yaşadığı sitenin önünde dehşeti yaşadı: ‘Sık kafasına, sık’ diye bağırdılar

Büyükçekmece’de silahlı ve kar maskeli üç şahıs, aracıyla evine gitmeye çalışan bir adamı, yaşadığı sitenin önünde gasp etti. Zanlılardan biri, yanındakine “Sık onun kafasına, sık!” diyerek bağırırken anahtarını vermemekte direnen adam, aracını kurtaramadı. Kimliği belirsiz üç gaspçı, arabası zorla alarak kayıplara karışırken o dakikalar sitenin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.
Takip et
Yaşadığı sitenin önünde dehşeti yaşadı: ‘Sık kafasına, sık’ diye bağırdılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Çarşamba günü saat 02.30 sıralarında Atatürk Mahallesi’ndeki bir sitenin önünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre A. B., 34 PE 9606 plakalı aracıyla, yaşadığı sitenin otoparkına doğru gitti. Otoparkta yer olmadığı için sitenin kapısının önüne yanaşan A.B, park halindeki araçtan çıkan, elleri silahlı ve kar maskeli 3 şahsın kendisine doğru geldiğini görünce neye uğradığını şaşırdı.

Arabasını gasp etmeye çalışan zanlılardan biri, A.B.’nin anahtarı vermemekte direttiğini görünce yanındakine “Sık kafasına, sık!” diye tehdit etti. A. B., zanlılara karşı mücadele etmesine karşın aracını kurtaramazken gaspçılar, arabayla beraber kayıplara karıştı. Olay sonrası vaziyet emniyet kuvvetlerine bildirilirken polis ekiplerinin çalışmaları ise devam ediyor. Meydana Gelen o dakikalar ise sitenin güvenlik kamerasıyla an be an kaydedildi.

“Üç kişiye karşı ne kadar mücadele edebilir ki?”

Olay hakkında konuşan site sakini İbrahim Tekin, “Buralarda ilk kez bu şekilde ciddi bir olayla karşılaştık. Gece 02.30 sıralarında komşumuz aracını yıkatıp buraya geldiğinde gaspçıların otomobilini görüyor. Hatta yabancı olduklarını anlayınca ‘Bu saatte bunlar kim? Niye buradalar?’ diyerek düşünüyor. Sitenin otoparkına geliyor. Otoparkta yer bulamayınca dışarı çıkıyor ve site kapısının önüne park ediyor. O sırada silahlı ve kar maskeli üç kişi, kendisinden otomobilinin anahtarını istiyorlar. Komşumuz A. B., vermemek için direnince gaspçılardan biri ‘Sık kafasına, sık.’ diyor. Gaspçılar anahtarı alıp aracı çalıştırıyor. Komşumuz inmemek için dirense de üç kişiye karşı ne kadar mücadele edilebilir ki? Aracın sağ kapısından inmek mecburiyetinde kalıyor. Hırsızlar, otomobil ile beraber kaçıyorlar. Komşumuzun üç kişiyle mücadele etmeye çalıştığına bakılırsa deli dolu biri olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir daha bu şekilde bir problemle karşılaşmayız” şeklinde konuştu.

Gasp anı güvenlik kamerasında

Meydana Gelen anlar sitenin güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde araç sahibi A. B.’nin otoparktan çıkarak sitenin giriş kapısının önüne geldiği, bunun üstüne kimliği belirsiz üç zanlının kendisini otomobilinden çıkarıp, araçla birlikte kayıplara karıştığı görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.