YAŞ bugün toplanıyor! Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları değişecek mi?

YÜKSEK Askeri Şura (YAŞ) Kurban Bayramı nedeniyle öne çekilmişti. Bugün toplanacak YAŞ’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) general, amiral ve albayların terfi ve atamaları yapılacak. Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’nın görev süresi uzatılacak…

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı bugün Beştepe’dekiCumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek. Bir günde tamamlanması beklenen YAŞ’ta, generalliğe terfi edecek albaylarla, bir üst rütbeye terfi edecek general-amirallerin dosyalarının yanı sıra emekliye ayrılacak personellerin durumu görüşülecek.

Genelkurmay Başkanı Güler’in durumu

Genelkurmay Başkanı OrgeneralYaşar Güler, yaş haddinin yanı sıra görevdeki bekleme süresini henüz doldurmadı. Orgeneral Güler’in Genelkurmay Başkanlığı görevine devam etmesi bekleniyor.

Kara, Hava ve Deniz Komutanlarına uzatma

Geçen seneki Şura’da iki yıllık görev süreleri biten, ancak görev süreleri birer sene uzatılan Hava Kuvvetleri Komutanı OrgeneralHasan Küçükakyüzile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve görev süresini bu sene dolduran Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın görev sürelerinin bir yıl daha uzatılması bekleniyor.

YAŞ Toplantısı’na kimler katılıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün yapılması planlananYüksek Askeri Şura (YAŞ)toplantısına Şura üyeleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katılacak.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı