Yargıtay personel alımı müracaatları ne zaman, nasıl yapılır?

Yargıtay Başkanlığı, uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre çeşitli branşlarda 214 sözleşmeli personel ile İŞKUR aracılığıyla 279 devamlı işçi alımı yapacak. İşte müracaat ayrıntıları…
Takip et
Yargıtay personel alımı müracaatları ne zaman, nasıl yapılır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Yargıtay Başkanlığında istihdam edilmek üzere ortaöğrenim mezunu 20, önlisans mezunu 60 ve lisans mezunu 20 zabıt katibi, ortaöğrenim mezunu 10, önlisans mezunu 15 ve lisans mezunu 7 silahlı koruma ve güvenlik görevlisi, lisans mezunu 13 çözümleyici, lisans mezunu 7 programcı ile teknisyen pozisyonu için alanıyla alakalı en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip 4 asansör, 3 elektrik (yüksek gerilim), 6 elektrik (alçak gerilim), 4 endüstriyel otomasyon, 4 görüntü ve seslendirme, 4 makine, 4 mobilya, 5 metal işleri/kaynakçılık, 2 sıhhi tesisat, 3 soğutma ve iklimlendirme, 4 inşaat/yüzey kaplama/boya branşlarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Öte Yandan sözleşmeli tekniker pozisyonu için alanıyla alakalı en az önlisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime sahip 2 makine, 2 elektrik, 1 inşaat, 4 haberleşme ve 7 bilgisayar ve elektronik branşları ile 1 kameraman istihdamı yapılacak.

MÜRACAATLAR 7 -11 HAZİRAN ARASI ALINACAK

Adaylar müracaatlarını 7-11 Haziran tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” internet sitesindeki Yargıtayın iş müracaat ilanı üstünden e-Devlet sistemine girerek elektronik ortamda gerçekleştirebilecek. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Müracaatta bulunacakların 2020 senesi Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu sınavına girmiş olmaları ve alakalı puan türünden en az 60 alması gerekiyor. Zabıt katibi ve koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için de en az 70 puan koşulu aranıyor.

Başvurusu kabul edilen adaylar branşlarına göre uygulama ve sözlü sınava çağrılacak. Sınav tarihleri ve saati ile yeri Yargıtayın internet adresinden duyurulacak.

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı bir başka ilanla, sözlü sınav başarı sırasına göre sözleşmeli sistem uzmanı olarak 2 bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

Bilişim personeli için de müracaatlar 21-25 Haziran tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” üstünden e-Devlet sistemi aracılığıyla yapılacak.

SÖZLÜ SINAV NETICELERINE GÖRE 279 SÜREKLİ İŞÇİ ALINACAK

Yargıtay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sözlü sınav neticelerine göre 279 devamlı işçi alımı gerçekleştirecek.

Devamlı işçi kadroları ve müracaat koşulları İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanacak. Koşulları uyan adaylar, müracaatlarını 7-11 Haziran tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezine şahsen yahut “www.iskur.gov.tr” internet adresi üstünden yapabilecek.

İstihdam edilecek personelin 10’u çeşitli uzmanlık alanlarında ustalık belgesine sahip aşçı, 7’si meslek yüksekokullarının turizm ve otelcilik bölümü yahut ikram hizmetleri bölümü mezunu garson, 13’ü meslek liselerinin peyzaj bölümü mezunu yahut lise mezunu olup ustalık yahut kalfalık belgesine sahip bahçıvan, 249’u ise en az ilköğretim mezunu olmak koşuluyla temizlik görevlisi olacak.

Her aday, ilan edilen kadrolardan sadece bir meslek koluna başvurabilecek ve yalnızca Ankara’da ikamet edenler müracaat yapabilecek. Müracaatlarda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak.

Müracaat süresi içerisinde ikametini Ankara’ya taşıyan adayların müracaatları kabul edilmeyecek. İkamet değişikliğiyle alakalı olarak Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi asıl alınacak.

Ön lisans düzeyindeki işçi talebine ilişkin KPSS puan türünden 60 ve üstü puan almış olanlar başvurabilecek ve İŞKUR tarafından KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, açık iş sayısının 4 katı aday liste halinde Yargıtaya gönderilecek ve bu adaylar için kura çekimi yapılmayacak.

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki müracaatların hepsi ise kura çekimi için Yargıtaya gönderilecek. Noter kurasına katılacakların isim listesi “www.yargitay.gov.tr” adresinde öte yandan duyurulacak.

İŞKUR tarafından bildirilen müracaatlar arasından istihdam edilecek kadro sayısının 4 katı aday esas, 4 katı aday da yedek olarak noter huzurunda çekilecek kura neticesinde tespit edilecek. Kura çekimi Yargıtay Başkanlığı Konferans salonunda 18 Haziran Cuma günü saat 09.00’da yapılacak.

Kura neticesinde tespit edilen adaylar ile ön lisans düzeyindeki işçi talebiyle alakalı olarak İŞKUR tarafından bildirilen listede yer verilen adaylar belgeleri incelendikten sonra aranan koşulları taşımaları halinde sözlü sınava tabi tutulacak.

Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Yargıtay’ın internet sitesinde ilan edilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.