Yargıtay, 33 İşçi Alacağını Açıkladı

Yargıtay, Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile 33 işçi alacağını açıkladı. Alınacak kişiler güvenlik görevlisi ve temizlik personeli kadrolarında istihdam edilecek.

Yargıtay Başkanlığı, sözlü sınavla güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarına 33 işçi istihdam edecek.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 15 silahlı güvenlik görevlisi ve 18 temizlik personeli alımı için müracaatlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üstünden alınacak.

Temizlik görevlisi alımında 3 personel engelliler arasından, 5 personel ise 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 21’inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri neticesi malul sayılmayacak biçimde yaralananlar arasından seçilecek.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIM ŞARTLARI

Temizlik görevlisi kadrolarına başvuracakların, görevini yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmaması ve 30 yaşını doldurmamış olması, engelli olarak müracaatta bulunacakların en az yüzde 40 oranında engelli sağlık kurulu raporu almaları, terör olaylarının sebep ve tesiri neticesi malul sayılmayacak biçimde yaralananların ise vaziyetlerini belgelemesi gerekecek.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM ŞARTLARI

Güvenlik görevlisi kadrosuna başvuracakların en az lise mezunu olması, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlaması, 30 yaşını doldurmamış olması, erkeklerin en az 1 metre 75 santimetre, kadınların ise en az 1 metre 70 santimetre boyunda olması ve en az 1 senelik tecrübesi bulunduğunu belgelemeleri gerekecek.

Şartları uyan adaylar, 2-6 Aralık tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen yahut www.iskur.gov.tr internet adresindeki “iş arayan” linki üstünden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak müracaatlarını yapabilecek.

ANKARA’DA İKAMET EDENLER MÜRACAAT YAPABİLECEK

Başvuru işleminde yalnızca Ankara’da ikamet edenlerin müracaatları kabul edilecek. Bu süreçte Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak. Müracaat süresi içerisinde ikametini Ankara’ya taşıyan adayların müracaatları kabul edilmeyecek. İkamet değişikliğiyle alakalı olarak yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi asıl alınacak.

NOTER KURASI İLE BELİRLENECEK

Başvuruların sona ermesinin sonrasında müracaatların hepsi, İŞKUR tarafından Yargıtay Başkanlığına gönderilecek ve noter huzurunda çekilecek kura ile istihdam edilecek kadro sayısının 4 katına kadar aday tespit edilecek. Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve neticeleri www. yargitay.gov.tr adresinden öte yandan duyurulacak.

Kura neticesinde tespit edilen adaylar, sözlü sınava tabi tutulacak. Atanmaya hak kazanan adaylar, 30 gün içinde göreve başlayacak ve 2 aylık deneme süresine tabi olacak. Bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı