adplus-dvertising

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü

Bolu’da belediye tarafından yaptırılan Yöresel Ürünler Pazarı inşaatı çöktü. Olay sırasında işçilerin bölgede olmaması faciayı engelledi.
Takip et
Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Kılıçarslan Mahallesi’nde geçen sene eylül ayında temeli atılan Yöresel Ürünler Pazarı inşaatında yapım çalışmaları devam ederken, binanın bir bölümünde çökme yaşandı. Olaydan işçiler yara almadan kurtulurken, inşaatın büyük kısmında hasar oluştu. Enkazın kaldırılması için çalışma başlatılırken, oluşan zararın ve nedeninin tespit edilmesi için bilirkişi tarafından inceleme yapılacağı öğrenildi.

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü

İnşaat alanında araştırmalarda bulunan yüklenici şirket yetkilisi Ender Gürkan Yetkin, “İnşaat devam ettiği sırada projenin ikinci kısmına geçmiştik. Burada projeye yönelik iki adet farklı kotlarda döşeme var. Birinci döşemeyi Ramazan’dan önce dökmüştük. Ters kirişlerin betonunu atıp emniyete almak istiyorduk. O esnada iki kolonun olduğu kısmın birleşim noktalarındaki döşeme normal kolondan sıyrılıp aşağı indi.

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü

Kalıp hatası deniyor ama öbür yerler hala duruyor. Bunun nedeni ciddi bir konsol var. Bu konsol inanılmaz derecede zorlanıyor. Hasarın ipuçları bunu doğrular özellikte. Bizim sevindiğimiz nokta kimsenin yaralanmaması. Bölgeyi temizledikten sonra teknik arkadaşlarla istişare edip projeye nasıl devam edeceğimize karar vereceğiz. Hatanın tespiti için bilirkişiler talep edeceğiz. Vaziyet ortada, daha beton bile atamamıştık” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.