Yapımcı Raci Şaşmaz Dolandırıcılıktan Yargılanacak

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kurtlar Vadisi dizilerinin yapımcısı Raci Şaşmaz, bir inşaat projesinden sebeple dolandırıcılıktan yargılanacak.

İstanbul Fikirtepe’de başlamadan sona eren Brooklyn projesinin 131 mağdurunun şikayetinin ardından başlayan soruşturmada İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi tamamladı. İddianame İstanbul (Anadolu) Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

RACİ ŞAŞMAZ DA YARGILANACAK

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kurtlar Vadisi gibi dizilerin yapımcısı Raci Şaşmaz ile Ahmet Mahir Şaşmaz, Aydoğan Selimoğlu, Hızır Selimoğlu’nun da içlerinde yer aldığı Pana Yapı ve Selimoğlu İnşaat şirketinin ortak ve idarecisi 12 şüphelinin ‘Tacir yada firma idarecileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçlaması ile 131 kez hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İHSAN ÖZKES DE MAĞDURLAR ARASINDA

Birgün’ün haberine göre, 131 şikayetçi içinde toprak sahibi konumundaki 77 mağdur ile ‘Broklyn’ adlı projelerden daire satın alan fakat daireleri verilmeyen 54 kişi yer alıyor. Şikayetçiler içinde olan eski milletvekili İhsan Özkes, “Broklyn” adlı projeden aldığı 3 dairenin borcunun 566 bin TL’sini verdiğini fakat teslim alamayarak dolandırıldığını kaydetti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı