“Yapamazsın” Dedikleri İşten Büyük Paralar Kazanıyor

Çevresindekilerin "Yapamazsın" demesine rağmen solucan gübresi işine giren genç girişimci, emeğinin karşılığını almaya başladı.
“Yapamazsın” Dedikleri İşten Büyük Paralar Kazanıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şanlıurfa’ya bağlı Suruç ilçesinde çevresindeki insanların “Yapamazsın” diyerek kendisini vazgeçirmeye çalıştığı solucan gübresi işine giren Mehmet Emin Yavuzer isimli girişimci, kısa sürede hedeflediğinden çok daha büyük atılıma imza attı. Şimdilerde gelen taleplere yetişemediğini belirten Yavuzer, işini büyütmek için kolları sıvadı.

Son yıllarda okullarda ders olarak okutulacak başarı hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Okuduğu kitaptan etkilenerek solucan gübresi işine girmeyi kafasına koyan Mehmet Emin Yavuzer, bir süre araştırma yaptıktan sonra elindeki son parayı bu işe yatırmaya karar verdi. Çevresindekilerin “Yapamazsın”, “Parana yazık” gibi sözlerle vazgeçirmeye çalışmalarına rağmen yapacağı işin kendisine kazanç sağlayacağını düşünen Yavuzer, kurduğu küçük çaplı tesiste üretime başladı. Kısa sürede emeklerinin karşılığını almaya başlayan Yavuzer’in yüzü, taleplerin gelmeye başlaması ile güldü.

TALEPLERİ KARŞILAYAMIYOR, İŞİNİ BÜYÜTECEK

Şimdilerde yaptığı işten aylık 5-6 bin lira para kazanan Yavuzer, tarım işiyle uğraşanlardan gelen talepleri karşılamakta zorlanıyor. İşini büyütmek için kolları sıvayan uyanık girişimci, bu işin hem bölge insanı açısından gelecek yıllarda iyi bir gelir kapısı olacağını, hem de tarımda verimi ciddi anlamda artıracağını düşünüyor. Çevresindeki vatandaşlar da Yavuzer’i cesaretinden dolayı tebrik ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.