Yanlış ilaç verdin diye doktora kolonya şişesiyle saldırdı!

Mardin'de annesini götürdüğü hastanede yanlış ilaç verildiğini savunan şahıs doktora kolonya şişesiyle saldırdı. Saldırgan diğer sağlık personeli ve hastane yönetimi ile de tartışarak hakaretler etti. Olayın ardından saldırıya uğrayan Dr. Bayram Yıldız şikayetçi oldu.
Takip et
Yanlış ilaç verdin diye doktora kolonya şişesiyle saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şehirdeki özel bir hastaneye giden M.A., daha önce tedavi için getirdiği annesine yanlış ilaç verildiği öne sürerek, muayeneyi yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız ile görüşmek istediğini belirtti. Başhekim ile de görüşen M.A., daha sonra hastanenin müdür odasındaki Dr. Yıldız’ın yanına gitti. M.A. burada, kolonya şişesini alıp Yıldız’ın başına vurdu. M.A., güvenlik görevlileri ve öbür çalışanlar tarafından dışarı çıkarıldı. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Tedaviye alınan Dr. Yıldız’ın şikayeti üstüne M.A. gözaltına alındı.

Yanlış ilaç verdin diye doktora kolonya şişesiyle saldırdı!

‘KOLONYA ŞİŞESİNİ KAFAMA VURDU’

Yasal sürecin takipçisi olacağını söyleyen Dr. Bayram Yıldız, “Poliklinik bitişi, daha önce takip ettiğim ve tedavi ettiğim bir hasta yakını ‘yanlış tedavi’ uyguladığımı belirterek, gergin bir biçimde bana geldi. Gereken izahatları yapmama karşın, yapılan tedavinin yanlış olduğunu belirtti. Ben de kendilerine bunu şikayet edebileceklerini söyledim ama gerginliği uzatıp, bana saldırdılar. Kolonya şişesini kafama vurdu. Yaralanma oldu. Bizim işimiz; hastalarımızı tedavi etmek, kimseye herhangi bir kastımız olmuyor ama ara sıra bu tür hadiseler yaşanabiliyor. Hayati tehlikeler de oluşturabiliyor” şeklinde konuştu.

Yanlış ilaç verdin diye doktora kolonya şişesiyle saldırdı!

‘NE BİÇİM DOKTORSUN’ DEDİ’

Dr. Yıldız, her şeye karşın sağlık çalışanlarının görevlerinin başında olduklarını aktararak, “Umarım, başka bir meslektaşımızın başına gelmez. Gene işimizin başındayız. Hastalarımızı tedavi etmeye devam edeceğiz. Bu tür şeyler, bizi hiçbir zaman yıldıramaz. Umarım, kanuni yoldan gereken cezayı alır. Hastane müdürleri ve öbür personel ile tartıştı, hakaretler savurdu. Yanıma geldiğinde ‘ne şekil oturuyorsun ne şekil doktorsun’ şeklinde konuştu. Gene sakinliğimizi koruduk ama bu uzayınca gereken izahatı yapmamıza karşın saldırgan, kolonya şişesi ile bize saldırdı. Biz de gereken yerlere şikayetlerde bulunduk” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.