Yanında çalışanın kimliğini kullanarak arsa dolandırıcılığı yaptı!

İstanbul Üsküdar’da çok sayıda kişi, ‘ucuz arsa’ vaadi ile dolandırıldı. Mağdurlar, kaybettikleri paranın izini sürdüklerinde ikinci bir şok yaşadı. ‘Ramazan Bulut’ olarak bildikleri kişinin gerçekte Orçun Azrak olduğunu öğrendiler. Azrak’ın, eski çalışanı Ramazan Bulut’un kimliğini kullandığı ortaya çıktı. Memleketi Eskişehir’de de 10’a yakın ‘nitelikli dolandırıcılık’ davası bulunan Azrak hakkında, eski çalışanı Bulut da, kimliğini kullandığı gerekçesiyle, şikâyetçi oldu.

ÜSKÜDAR’da çoğu esnaf birçok kişi geçen aylarda, “Dolandırıldık” diye savcılıklara başvurdu. Mağdurlar, ‘Ramazan Bulut’ adlı bir kişinin kendilerinden, ‘ucuz arsa’ vaadi ile 10 milyon liraya yakın para aldığını öne sürmüştü. 1 milyon liraya yakın zararı olduğunu iddia eden restoran sahibi Erdoğan Öztaş’ın avukatı Merve Uçanok, dolandırıcılıkla suçlanan kişinin izini sürdüğünde ise çarpıcı bilgilere ulaştı.

ÇALIŞANIN KİMLİĞİNİ KULLANDI

Ortaya çıkan bilgilere göre, Erdoğan Öztaş’ı yıra çok sayıda kişiden para toplayan isim ‘Ramazan Bulut’ değil Orçun Azrak. İddiaya göre Azrak, 5 sene önce Eskişehir’de kurduğu inşaat firmasında yanında çalışan Bulut’un kimliğini alarak sırra kadem bastı.

AYNI DAİRE BİR ÇOK KİŞİYE SATILDI

Ulaşılan bilgilere göre Azrak, İstanbul’a gelmeden önce Eskişehir’de faaliyet yürüttü. Memleketi Eskişehir’de inşaat şirketi kuran Azrak, konut satışı yapmaya başladı. Fakat, kat karşılığı giriştiği projeler yarım kaldı. Yarım kalan projelerden konut alan çok sayıda kişi de Azrak ile ilgili dava açtı. Dava dosyalarına göre, aynı dairenin çok sayıda kişiye satıldığı bilgisi de yer aldı.

HAKKINDA YAKALAMA KARARI VAR

Ulaşılan belgelere göre Azrak ile ilgili Eskişehir’de onlarca ceza ve hukuk davası açılmış vaziyette. Anılan davalardan 7’si Eskişehir Ağır Ceza Mahkemelerinde açıldı. ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile yargılanan Azrak ile ilgili çok sayıda yakalama kararı da bulunuyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ DE OTOMOBİL DE GİTTİ!

Dava dosyalarına, mağdurlar arasında emekli emniyet müdürü, astsubay, öğretmen, galerici ve işçilerin de oldu çok sayıda kişi bulunuyor. Bahadır K., iki daire satın almak isterken emekli ikramiyesini, annesine ait bir daireyi ve arabasını satarken, Özlem K. ve Erhan K. ise, ev sahibi olma hayaliyle 164 bin TL ödeme yaptı; fakat dairelerini alamadı. Otomotiv galerisi sahibi Süreyya Ö., Nuri Y., Elife Y., Erhan Y., Fikret K. Çetin İ., Nurhan Ü., Hatice Ö., Halil D de benzer biçimde Orçun Azrak’a karşı dava açan adlardan birkaçı. Ayrıca, Azrak ile ilgili şikâyetçi olan bir öbür isim ise, bir dönem yanında çalışan Ramazan Bulut oldu. Konu hakkında görüşlerini almak üzere aradığımız Azrak’a ise ulaşılamadı.

Haber Etiketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı