adplus-dvertising

Yanan yakıt tankerini canını hiçe sayarak yerleşim bölgesinden uzaklaştırdı

Nijerya’da bir şoför, canını hiçe sayarak yanan yakıt tankerini yerleşim bölgesinin dışına sürdü ve muhtemel bir facianın önüne geçti.
Takip et
Yanan yakıt tankerini canını hiçe sayarak yerleşim bölgesinden uzaklaştırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nijerya’da yakıt tankeri facialarına bir yenisi daha eklenmeden önlendi. Ülkenin Delta eyaletine bağlı Agbarho Mahallesi’nde 11 Haziran’da bir yakıt tankeri alev aldı. Yakıt tankerinin şoförü, canını hiçe sayarak yakıt tankerini yerleşim bölgesinin dışına sürerek muhtemel bir facianın önüne geçti. Delta Eyalet Valisi Ifeanyi Okowa yaptığı açıklamada, şoförün isminin Ejiro Otarigho olduğunu söyleyerek, tankerin alev aldığında mazot yüklü olduğunu ifade etti.

Yanan yakıt tankerini canını hiçe sayarak yerleşim bölgesinden uzaklaştırdı

Otarigho’nun cesaretini överek, yüzlerce kişinin yaşamını kurtardığını söyleyen Okowa, “Tanker patlamadan önce, yoğun nüfuslu alandan tenha bir alana götürmek için inisiyatif ve risk alan şoförün cesareti bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Okowa, “Farklı boyutlardaki zorluklarla boğuşan bir ülkede, bu tür cesaret eylemleri övgüye değer. Hükümet olarak Otarigho’ya, başkalarının yaşamlarını kendi hayatlarının önüne koyma konusundaki bu büyük eylemi için teşekkür ediyoruz. Sizinle gurur duyuyoruz ve öbür Deltalıları ve Nijeryalıları bütün faaliyetlerinde sizin kahramanca davranışlarınızı taklit etmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Nijerya’da tankerlerin yahut derme çatma rafinerilerin alevler içinde kalarak patlaması neticesi çok sayıda can kaybının meydana geldiği birçok kaza yaşandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.