Yanan İzmir Dağları Havadan Görüntülendi! Hasar Çok Büyük

İzmir’de çıkan ve 2 gün sonunda zorlukla söndürülen yangının ardından, kül olan 500 hektarlık alan havadan görüntülendi.

Ciğerimizi yakan büyük İzmir yangını 2 günlük yoğun çabanın ardından sonunda söndürüldü. Ancak geriye yürek yakan görüntüler kaldı. Havadan görüntülenen İzmir Dağları’nın hali görenleri kahretti.

RÜZGAR SAATTE 60 KM HIZLA ESTİ

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, pazar günü çıkıp, şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen ve 2 günü aşkın çabanın ardından kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları sürüyor. Yangın alanında nöbet tutan görevliler yeni kıvılcımlara karşı hazır bekliyor. Zaman zaman saatte 60 kilometre hızla esen şiddetli rüzgar nedeniyle kontrol altına alınmakta güçlük çekilen yangında, devlet imkanlarının sonuna kadar kullanılmadığı eleştirileri de yapılmıştı.

500 HEKTAR KÜLE DÖNDÜ

Yangına 19 helikopter, 300 arazöz ve bin 200 personel müdahale ederken bazı personeller kendi bölgelerine gönderildi. 500 hektarlık ormanlık alanda etkili olan yangın bitki örtüsünü tamamen yok ederken yaban hayatını da bitirdi. 50 yıllık çam ağaçlarının kül olduğu yangın sonrası bölge havadan görüntülendi ve ortaya yürek yakan bir manzara çıktı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı