adplus-dvertising

Yalova’da yanlışlıkla dalağı alındı, hayatı karardı

Yalova’da hastalığına teşhis konulamayan vatandaşın yanlışlıkla dalağı alınınca yaşamı karardı.
Takip et
Yalova’da yanlışlıkla dalağı alındı, hayatı karardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz sene hastalığı sebebi ile Yalova’da özel bir hastanede dalağı alınan ve patolojiye götürülürken dalağı kaybedilen Ahmet Kral isimli vatandaş, o günden sonra ‘Dalak Büyümesi’ teşhisi konulan hastalığına deva aradı. Yalova’da hastane, hastane dolaşan Kral, son olarak soluğu Bursa’da aldı. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ortalama 1 sene sonra pankreas kanseri teşhisi konulan Ahmet Kral’a doktorlar kötü haberi vererek dalak sebebi kanserin bütün hücreleri sardığını söylediler.

Hastalığına bir senedir teşhis konulamadığına vurgu yapan Ahmet Kral, bir sene önce alınan numunelerin acısını yaşadığını söyledi. O dönem teşhis konulmasının önemine dikkat çeken Ahmet Kral, “2021 senesinde İstanbul’a patolojiye gönderilen dalağım kaybedildi. Dalak büyümesi teşhisi konuldu fakat Bursa’da yapılan tetkiklerde hastalığımın pankreas kanseri olduğu açıklandı. Doktorlarım bir sene önce dalağımın kaybolması sebebi ile çok vakit kaybedildiğini ve kanserin bütün hücreleri sardığını söylediler. Bunun hesabını kim verecek. Göz, göre göre beni ölüme yolladılar. O günden sonra hukuki süreci başlattım fakat hastalığıma derman bulamadım. Şuan Bursa’da tedavi görüyorum” şeklinde konuştu.

Yalova’da ‘dalak büyümesi’ teşhisi konularak ameliyat edilen Ahmet Kral’ın (55) dalağı, hastalık nedeninin tespit edilmesi için İstanbul’daki bir hastaneye gönderildiği sırada kayboldu. Dalağın Sağlık Bakanlığı’nca tespit edilen kargo yerine başka bir kargo firmasıyla ‘rutin kargo’ ibaresiyle gönderildiğini öğrenen ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunan Kral, ‘Dalağım nerede?’ diye vaziyete tepki gösterdi. Kral’ın avukatı Musap Nayman ise “Yönetmelikte patolojik araştırmaya gönderilecek organlarla alakalı 3 aşamalı paketlenme koşulu bulunmaktadır. 2238 sayılı yasaya göre de organ nakli yahut taşıması Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Onaylı kargo firmaları tarafından yapılır’ ibaresi vardır. Gönderilen kargo şirketi, bakanlık tarafından izin alınmış bir firma değildir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.